Nowoczesne oświetlenie

Biokominki

2010/09/20

Kto z nas w długie zimowe wieczory nie marzy o kominku i przytulnym, dającym poczucie bezpieczeństwa blasku ognia? Ta wizja nie musi pozostawać w sferze marzeń,  dzięki praktycznemu wynalazkowi, jakim są biokominki, każdy z nas może pozwolić sobie na taki luksus. Nie będzie to wprawdzie palenisko, na którym trzaskają polana, za to okaże się dużo łatwiejsze w utrzymaniu.

Dzięki wykorzystaniu bezwonnego i całkowicie ekologicznego bioetanolu kominek nie musi być podłączony do przewodów wentylacyjnych, podczas spalania biopaliwa do atmosfery nie przedostają się żadne szkodliwe substancje. Nie powstają również uboczne produkty spalania jak dym i sadza, w związku z czym kominek można z powodzeniem umieścić również w sypialni. Montaż nie jest skomplikowany i nie potrzeba zezwolenia na jego wykonanie.

 Jednym z producentów ekologicznych kominków jest firma  KAmin MAxx. Praktyczny kominek można zamontować w każdym miejscu, na ścianie w mieszkaniu, na werandzie, w piwnicy czy na poddaszu. Jeden litr biopaliwa płonie przez 3 do 4 godzin i może zastąpić grzejnik o mocy 1,5 – 3 kW. Dziś  każdy może korzystać z możliwości instalacji kominka nie trzeba do tego specjalnych warunków czy przestrzeni, nie musimy się również martwić o drewno czy pozbywanie się popiołu, czyszczenie i udrażnianie instalacji.

Biokomoniki najczęściej mają formę płaskich paneli. Prosty, nowoczesny design sprawi, że staną się stylowym i eleganckim elementem dekoracyjnym każdego pomieszczenia tworzącym dodatkowo  niepowtarzalną, przytulną atmosferę.

Fima Kmin Maxx oferuje również dekoracyjne mini kominki. Mogą się one stać ciekawą alternatywą dla świec podczas romantycznych kolacji i wieczorów spędzanych wspólnie z rodziną. Dzięki niewielkim rozmiarom  mini kominek można postawić na stole, biurku lub na półce. Gumowe podkładki chronią  przed porysowaniem powierzchni, na której został ustawiony. W zestawie dodatkowo znajduje się dozownik do bioetanolu z podziałką oraz regulator płomienia.

Dekoracyjne mini kominki znajdują się również w ofercie firmy Auerhahn. Kominek wolnostojący firmy Auerhahn ma niezwykle oryginalny, smukły kształt, dzięki czemu ogień przyjmuje formę wirujących płomieni. Powietrze dostaje się do środka dzięki niewielkim szczelinom w szklanym kominie.Kominek TWISTFIRE wyposażony jest w urządzenie do redukcji i gaszenia płomienia.

Doskonałej jakości biokominki produkuje znana na całym świecie firma Blomus. Dekoracyjny kominek Blomus Chimo jest całkowicie autonomiczny. Wykorzystuje Etanol - ekologiczne, bezpieczne i czyste paliwo. Nie zostawia sadzy, nie wymaga również komina. Dzięki temu możesz umieścić go gdzie tylko zapragniesz.
Biokominki są doskonałym rozwiązaniem zarówno do domu, jak i do niewielkiego mieszkania, dzięki nim każdy może cieszyć się ciepłem domowego ogniska!

Biokominki firm Kamin Maxx, Blomus i Auerhahn są dostępne w ofercie internetowego sklepu SuperWnetrze

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »