worldlux.pl

Uwolnij Marzenia...

Worldlux » artykuł "Detal ma znaczenie"

Poniedziałek, 04.07.2011

Marzę o tym

0

Detal ma znaczenie

meble, biurka, pokój dziecięcy, meble dla dzieci, Moll, Zestaw „Basic”, pokój dla dziecka, dr Erich Schmidt, ergonomia

moll

Wybierając nowe biurko dla dziecka, powinniśmy zwracać szczególną uwagę na jego funkcjonalność. Najlepiej wybrać taki mebel, który można stale rozbudowywać i tym samym dostosować go do indywidualnych potrzeb najmłodszych.

Gusta dzieci są zmienne. Bywa tak, że dopiero co kupiona rzecz szybko im się nudzi. Podobnie jest z meblami. Ich zakup zazwyczaj wiąże się ze sporym wydatkiem, dlatego nie każdy może pozwolić sobie na częstą wymianę. O ile szafy, regały czy półki są dzieciom obojętne, o tyle biurko odgrywa dla nich ogromną rolę. To właśnie przy nim najmłodsi spędzają najwięcej czasu – ucząc się, bawiąc lub korzystając z komputera. Dlatego warto wybrać mebel spełniający podstawowe zasady ergonomii, które przyczyniają się do zachowania prawidłowej postawy podczas siedzenia. Na co rodzice muszą zwrócić szczególną uwagę?

- Najważniejszym elementem w konstrukcji biurka jest blat – zauważa prof. dr Erich Schmidt, specjalista ds. ortopedii współpracujący z firmą Moll -  Dobrze, jeżeli posiada system regulacji wysokości, dzięki któremu, będzie można go dostosować do wzrostu dziecka. Takie rozwiązanie pozwoli odciążyć kręgosłup i wzrok.

Prócz przyjaznej dla zdrowia budowy, biurko powinno po prostu ciekawie wyglądać. Dziecku o wiele większą frajdę sprawi praca przy kolorowym blacie niż np. odrabianie lekcji na szarej, zadrapanej desce. Dlatego takie detale, jak odcień uchwytów czy wzór podkładek stanowią istotne wyposażenie. Wśród mebli uwzględniających potrzeby najmłodszych oraz ich rodziców, ciekawą propozycją może okazać się  system „Basic” firmy Moll.

Kolorowy świat

Zestaw „Basic” powstał z myślą o uczniach pierwszych klas szkół podstawowych. Wyposażony został w systemy regulacji nachylenia i wysokości blatu, dzięki którym dopasowuje się do wzrostu dziecka. Biurka w systemie „Basic” są dostępne w trzech wariantach – Comfort (unoszenie przy pomocy linki yo-yo), Classic (unoszenie przy pomocy 10-stopniowej haczykowej zapadki) oraz Express100 i Express120 (unoszenie przy pomocy specjalnego przycisku). Regulowanie wysokości jest bardzo proste i bezpieczne - bez problemu poradzi sobie z nim każdy uczeń. „Basic” można przekształcić według gustu na wiele sposobów. Do wszystkich zestawów dołączono opakowanie z wymiennymi elementami dekoracyjnymi w sześciu odcieniach. Dzięki nim biurko każdego dnia może wyglądać inaczej. Dodatkowo wygląd mebla można urozmaicić przez zastosowanie zestawu Design Sets, dostępnego w różnych wzorach. Składa się on z podkładu do pisania i dwóch kolorowych plansz bocznych. Podkład przylega do blatu bez użycia kleju i nie zsunie się nawet przy jego pochyleniu. Warto zaznaczyć, że biurka z systemu „Basic” można rozbudowywać używając różnego typu nadstawek i paneli bocznych. Tym samym biurko nie tylko  „rośnie” razem z dzieckiem, ale uwzględnia również zmieniające się na przestrzeni lat potrzeby i upodobania kolorystyczne użytkownika. 

Inne w tym dziale

 • Stoliki kawowe - ładne stoliki do salonu

  Stoliki kawowe - ładne stoliki do salonu

  Ładne stoliki do salonu doskonale ozdobią domowe wnętrze. Jeśli jesteście ciekawi, jakie stoliki kawowe są teraz modne, zapraszamy do przeczytania wpisu!
 • Meble ogrodowe - jakie meble do ogrodu kupić?

  Meble ogrodowe - jakie meble do ogrodu kupić?

  Meble ogrodowe pozwolą Ci na upragniony odpoczynek w promieniach słońca. Jakie meble do ogrodu warto kupić? Oto nasza niezawodna lista!
 • Lampy wiszące Bet Shade - ładne lampy do salonu

  Lampy wiszące Bet Shade - ładne lampy do salonu

  Lampy wiszące to niezbędny element oświetlenia domu. Potrzebne Ci ładne lampy do salonu? Mamy świetną propozycję!
 • Fotel Egg - nowoczesny fotel do salonu

  Fotel Egg - nowoczesny fotel do salonu

  Szukasz nowoczesnych foteli do salonu? Nie wiesz na co się zdecydować? Mamy świetną propozycję! To fotel Egg. Wszystko co chcesz o nim wiedzieć, znajdziesz w naszym wpisie!
 • Biurko biurowe Tastiera Kokoon Design

  Biurko biurowe Tastiera Kokoon Design

  Nowoczesne biurko belgijskiej marki Kokoon Design idealnie sprawdza się w biurach. Elegancka forma wykonanej ze stali konstrukcji podtrzymuje wytrzymały, szklany blat. Najlepiej wpisze się w nowoczesne wnętrza. Biurko posiada dodatkowe nóżki, które zabezpieczają przed rysowaniem podłóg.