worldlux.pl

Uwolnij Marzenia...

Worldlux » artykuł "Dobre krzesło – zdrowy kręgosłup"

Czwartek, 29.09.2011

Marzę o tym

0

Dobre krzesło – zdrowy kręgosłup

krzesło, fotele, meble dla dzieci, Moll, krzesla, krzesła dla dzieci, Maximo, system Tab+Switch

krzesła Maximo 1

Jesienią dzieci coraz więcej czasu spędzają przy swoich biurkach. Zabawy na świeżym powietrzu zostają zastąpione przez gry na komputerze i odrabianie zadań domowych. Kluczem do tego, aby wielogodzinne siedzenie w jednym miejscu stało się nie tylko znośne, ale i przyjemne - jest odpowiednie krzesło.
Dobre oświetlenie, optymalna wysokość blatu biurka i wygodne siedzisko ułatwią naszemu dziecku pracę i zabawę w domu, a rodzicom zapewnią spokój o zdrowie ich kręgosłupa. Firma Moll proponuje krzesło Maximo, które zostało zaprojektowane z myślą o zachowaniu prawidłowej postawy uczniów. Wszystkie parametry tego mebla mogą być indywidualnie dopasowywane. Wysokość oparcia i głębokość siedziska są regulowane w prosty i bezpieczny sposób. Odpowiednie wyprofilowanie - idealnie podpiera odcinek lędźwiowy kręgosłupa, co wpływa na większy komfort pracy przy biurku. Nowoczesnym i ciekawym rozwiązaniem jest system Tab+Switch i wbudowana skala ułatwiająca wyznaczenie prawidłowych parametrów dla dzieci o różnym wzroście. Można również zablokować tradycyjną funkcję obrotową, żeby uniemożliwić maluchowi kręcenia się na krześle, jak na karuzeli. Ponadto Maximo posiada amortyzatory, które poprawiają wygodę siedzenia podczas wielogodzinnej nauki.
- Ergonomiczne krzesło dopełnia dobrze wyposażony kącik biurowy dziecka – mówi Olga Koźlik, ekspert ds. wyposażenia wnętrz, współpracująca z firmą Moll – Pamiętajmy jednak, że każdy mebel w dziecięcym pokoju musi być ciekawy i atrakcyjny. Maximo posiada dwa tajemne schowki, w których mali odkrywcy mogą ukrywać swoje skarby.
Oprócz indywidualnego dostosowania do kręgosłupa dziecka, Maximo dopasuje się również do jego gustu i stylu w jakim urządzony jest pokój. Tkaniny tapicerskie, którymi jest wykończony występują w wielu ciekawych kolorach i fakturach. Dzięki temu zarówno mały fan piłki nożnej, jak i miłośnik zwierząt znajdą coś dla siebie. Krzesło obrotowe firmy Moll ma solidną podstawę na pięciu kółkach, które można wymienić na specjalne antypoślizgowe nóżki.
Zarówno elastyczność w dopasowaniu do odpowiedniego wzrostu, jak i wytrzymałość materiałów z jakich zrobione jest krzesło czyni z niego mebel na lata. Przecież w każdym wieku warto dbać o zdrowy kręgosłup.

Cena krzesła Maximo: 1580 zł
Regulowana wysokość siedziska: 28-54cm
Wymiary: szerokość: 68cm, głębokość: 68cm
Max. udźwig: 80kg

{{wszystkie_obrazki}}

Inne w tym dziale

 • Biurko biurowe Tastiera Kokoon Design

  Biurko biurowe Tastiera Kokoon Design

  Nowoczesne biurko belgijskiej marki Kokoon Design idealnie sprawdza się w biurach. Elegancka forma wykonanej ze stali konstrukcji podtrzymuje wytrzymały, szklany blat. Najlepiej wpisze się w nowoczesne wnętrza. Biurko posiada dodatkowe nóżki, które zabezpieczają przed rysowaniem podłóg.
 • Łazienka w stylu Hampton

  Łazienka w stylu Hampton

  Nazwa stylu Hampton pochodzi od dwóch nadmorskich miejscowości Southampton i East Hampton położonych na Long Island. To właśnie tutaj bogaci Amerykanie budowali swoje letnie rezydencje tuż nad brzegiem morza.
 • Lampka stołowa Stream w kształcie komety

  Lampka stołowa Stream w kształcie komety

  Stream to lampa przypominająca kometę spadająca w ciemną noc. Lampa wykonana została z aluminium, które jest świetnym materiałem do rozpraszania ciepła diody. Lampka posiada dotykowy włącznik.
 • Londyńska marka Black+Blum

  Londyńska marka Black+Blum

  Londyńską markę Black+Blum stworzył angielsko-szwajcarski duet projektantów. Ich misją jest nadanie zwykłym rzeczom unikalnego charakteru oraz duszy.
 • Kuchnia w stylu folkowym

  Kuchnia w stylu folkowym

  Styl folkowy, inaczej styl ludowy, to szeroko rozumiane próby wkomponowania we współczesne wnętrza motywów polskiej kultury i tradycji regionalnych. Przejawiają się one głównie w ludowym wzornictwie, w którym prym wiodą zwłaszcza łowickie i kurpiowskie pasy.