Egg Chair – ikona skandynawskiego stylu

2016/02/01

Krzesło w kształcie jajka to chyba najbardziej rozpoznawalna, ale również doceniana ikona skandynawskiego stylu. Ten jakże prosty, ale oryginalny i nowoczesny styl zachwycił już nie jedną osobę. Właściwie można powiedzieć, że fotele egg podbiły już cały świat.

Historia jego powstania sięga roku 1958, kiedy to 56-letni kopenhaski architekt i projektant wnętrz – Arne Jacobsen, dostał za zadanie zaprojektowanie holu oraz recepcji Hotelu SAS Royal w Kopenhadze. Założenie było proste – wszystko miało pozostać w prostym, modernistycznym i funkcjonalnym stylu. I tak powstało krzesło.... inspirowane kształtem jajka. Sferyczny kształt fotela zapewnia osobie siedzącej poczucie bezpieczeństwa i spokoju, wywołując wrażenie "otulenia" ochronną skorupą. Pomysł ten stał się olśnieniem dla wielu projektantów na całym świecie....

W Polsce czołową firmą zajmującą się produkcją foteli Egg jest marka King Bath. King Bath to polski producent niezwykłych mebli do nowoczesnych wnętrz. Najwyższa jakość, wyjątkowy design... a to wszystko w atrakcyjnej cenie. Oferta skierowana jest do każdego... bowiem ponad 20 wersji kolorystycznych sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

W sklepie internetowym www.SuperWnetrze.pl dostępne wszystkie modele foteli Egg w atrakcyjnej cenie.
 

Tylko do końca lutego 2016 r. na wszystkie meble marki King Bath promocja -10%. Kliknij tutaj i znajdź coś dla siebie!


Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełną gamę kolorystyczną foteli Egg w sklepie SuperWnetrze.pl

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »