Ekologiczne i luksusowe apartamenty w Atenach

2012/09/13

Na przedmieściach Aten w Glyfadzie, w pobliżu pola golfowego, z widokiem na Zatokę i Wyspy Sarońskie, znajdują się trzy luksusowe apartamenty wchodzące w skład kompleksu H2 Residence zaprojektowanego 314 Architecture Studio. Każdy z apartamentów zajmuje imponującą powierzchnię 250 m kw. i z każdego z nich roztacza się widok na wody Zatoki Sarońskiej.

 
W apartamentch, oprócz trzech sypialni w każdym, łazienek, kuchni, jadalni i salonu znajduje się także atrium – otwarta na zewnątrz część połączona z niewielkim wewnętrznym stawem.
 
Projekt apartamentów zakładał stworzenie ekologicznej klimatyzacji wewnątrz powierzchni mieszkalnej. Zostały uwzględnione bioklimatyczne zagadnienia związane z ograniczeniem generowanych przez człowieka zanieczyszczeń zbędących efektem wykorzystania klimatyzacji.
 
Atrium zapewnia nie tylko dopływ naturalnego światła, ale również odprowadza nagrzane powietrze w czasie szczególnie gorących letnich miesięcy. Połączenia między budynkiem a źródłem wody w atrium zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wykorzystać działanie naturalnego systemu chłodzącego ograniczającego zużycie energii elektrycznej.
 
Materiały wykorzystane w czasie wykonania i aranżacji apartamentów są w pełni ekologiczne i zostały dobrane szczególnie starannie pod względem takich elementów jak niska zawartość węgla. 
 
Ściany w pokojach dziennych w apartamentach zdobią freski Gianniego Asprasa.
 
Kompleks apartamentów otoczony jest basenem.
 

 

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »