Grille ogrodowe - grille węglowe, gazowe i elektryczne

2019/04/30

Grille ogrodowe to must have wszystkich miłośników urządzania przyjęć na świeżym powietrzu. Pozwalają one na stworzenie przepysznych przekąsek, po które zawsze wszyscy goście chętnie sięgają. Jakie mamy do dyspozycji grille i które najlepiej sprawdzą się w trakcie letnich dni? Sprawdźcie koniecznie!

Grille węglowe to tak zwana klasyka. Wszyscy kiedyś mieli, nadal mają lub planują kupić grill węglowy. Dzieje się tak z kilku bardzo prostych względów. Po pierwsze grille węglowe są dostępne w zasadzie w każdym sklepie, dlatego mamy ich naprawdę szeroki wybór. Po drugie, grille węglowe są stosunkowo tanie. Za zwykły grill zapłacimy naprawdę niewielką kwotę. Chyba, że postawimy na wariant bardziej rozbudowany, na przykład z dodatkową pokrywą, wtedy jego cena może znacznie wzrosnąć. Jednak, jeśli interesuje Was standardowy grill węglowy, to można go śmiało kupić bez problemu. To, co stanowi trudność w obsłudze tego typu grilla ogrodowego, to proces jego odpalania i czas jaki spędzamy nad "rozdmuchaniem" odpowiedniego ognia. Niestety w przypadku grilli węglowych jesteśmy uzależnieni od warunków pogodowych i jeśli zawieje niekorzystny wiatr, chwilę nam zejdzie by zjeść coś ciepłego wprost z rusztu. Dla chcącego jednak nic trudnego i z pewnością zapalonym miłośnikom grillowania nic przeszkodzi w przyrządzeniu całej góry smakowitości!

Grille gazowe to sporych gabarytów urządzenia, które jak nazwa nieco sugeruje, wykorzystują gaz jako źródło zapłonu. Działają trochę na zasadzie kuchenki domowej, gdyż do regulowania temperatury posiadają typowe pokrętła. Grille gazowe to naprawdę potężne maszyny, które pomogą przygotować ogromne ilości jedzenia! Dodatkowo, bardzo często są uzbrojone w półeczki, na których zawiesimy przybory do grillowania. Ich zaletą jest to, że mimo swojej pokaźnej wagi, można je sprawnie i szybko przemieszczać, a to dzięki zamontowanym kółeczkom. Na pewno są też dużo bardziej ekologiczne, a jedzenie przygotowywane na tym grillu bardziej zdrowsze w porównaniu z grillem węglowym.

Grille elektryczne to stosunkowo niewielkie grille, ale bardzo funkcjonalne. Dzięki swoim niedużym gabarytom zmieszczą się nawet na balkonie mieszkania, a ze względu na brak wydzielania węglowego dymu, z pewnością nie będziecie przeszkadać pozostałym mieszkańcom. Do odpalenia grilla elektrycznego potrzebujemy jedynie wolnego gniazdka lub jeśli odległość jest nieco większa, po prostu przedłużacza. Podpinamy grilla, wlewamy nieco wody na specjalnie przeznaczone do tego miejsce i po kilku chwilach można zacząć grillowanie! Można śmiało stwierdzić, że kiełbaski czy karkówka będą z grilla elektrycznego smakować tak samo dobrze jak i z tego klasycznego, dlatego szczerze go polecamy! Nie zanieczyszczamy środowiska, nie denerwujemy sąsiadów, a sami możemy zajadać się pysznym jedzeniem!

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Lato - wakacje Jak poradzić sobie z upałem? - sposób na gorące dni!

  Lato od pierwszych swych dni atakuje nas wysoką temperaturą. Od żaru z nieba robi nam się niewyobrażalnie gorąco. Jak sobie z tym poradzić? Poznajcie nasze sposoby na to, jak przetrwać letnie dni.

  2019/07/05 Czytaj dalej
 • Akcesoria domowe - marka Blomus Akcesoria domowe - marka Blomus

  Wyposażenie wnętrz to duże wyzwanie i wymaga od nas nie lada zaangażowania! W uzupełnieniu przestrzeni domu pomogą nam liczne akcesoria domowe. Jakie wybrać? Co mamy do dyspozycji? Sprawdźcie koniecznie markę Blomus!

  2019/06/26 Czytaj dalej
 • Butelki na wodę - Butelki Joseph Joseph Butelki na wodę - Butelki Joseph Joseph

  Butelki na wodę to doskonały pomysł by zacząć pić większą, odpowiednią ilość wody. Jakie butelki na wodę są najlepsze? Co możemy Wam polecić i na co warto postawić? Sprawdźcie to koniecznie w tym artykule!

  2019/06/10 Czytaj dalej
 • Noże kuchenne - najlepsze noże do krojenia Noże kuchenne - najlepsze noże do krojenia

  Noże kuchenne muszą się znaleźć w każdej, domowej kuchni. Jakie są najlepsze noże do krojenia i co warto o nożach do kuchni wiedzieć? O tym wszystkim przeczytacie w naszym kolejnym wpisie, na który zapraszamy!

  2019/04/24 Czytaj dalej
 • Stoliki kawowe - ładne stoliki do salonu Stoliki kawowe - ładne stoliki do salonu

  Ładne stoliki do salonu doskonale ozdobią całą jego przestrzeń. Jeśli jesteście zainteresowani tym, jakie stoliki kawowe są teraz na topie i na jakie warto się zdecydować, zaglądnijcie do tego artykułu! Najlepsze stoliki? Zaczynamy!

  2019/04/16 Czytaj dalej