Idealne biurko dla Twojego dziecka

2011/05/06

Czas spędzony przy szkolnych ławkach nie należy do najprzyjemniejszych. Jednakowe i niedostosowane do wzrostu poszczególnych uczniów meble znacznie obciążają dziecięce kręgosłupy. Do tego dochodzą jeszcze twarde, niewygodne krzesła, które nie sprzyjają utrzymaniu prawidłowej postawy. Zadbaj więc, by przynajmniej w domu Twoje dziecko miało zapewnione komfortowe warunki pracy i wybierz biurko, które będzie „rosło” razem z nim.
Raz na kilka lat każdy rodzic staje przed decyzją wyboru mebli dla swojego dziecka. Jest to niemały wydatek, dlatego powinien być w pełni przemyślany. Najważniejszym meblem w pokoju dziecięcym jest niewątpliwie biurko. To przy nim dziecko będzie spędzało najwięcej czasu już od najmłodszych lat aż do dojrzałości. Warto więc zwrócić uwagę na ogólny wygląd i funkcjonalność tego mebla.
- Najważniejsza jest wysokość blatu – mówi prof. dr Erich Schmidt, specjalista ds. ortopedii -  Jeżeli będzie dostosowana do wzrostu dziecka, pozwoli mu tym samym zachować prawidłową postawę podczas pracy czy zabawy przy biurku.

Szerokość blatu powinna być na tyle duża, by zmieściły się niej niezbędne sprzęty i można było swobodnie oprzeć na nim dłonie. Im więcej wolnej przestrzeni, tym lepiej. Świetnym rozwiązaniem będą więc różnego typu nadstawki i elementy powiększające przestrzeń roboczą, które można zamontować w dowolnym miejscu biurka. Istotną rolę odgrywają szafki i kontenery, w których przechowywane są szkolne przedmioty i różne drobiazgi. Do idealnego zestawu potrzebne jest jeszcze regulowane krzesło, które będzie „wsparciem” dla kręgosłupa i oświetlenie obejmujące cały obszar roboczy. Te wszystkie rozwiązania zawierają systemy mebli Moll – Basic, Solid i Science.

Jakość i innowacja

Moll
proponuje biurka, które jako jedyne w swojej kategorii „rosną” razem z dzieckiem. Dzięki nowoczesnym  rozwiązaniom w każdym momencie można dostosować je do wzrostu. Dlatego meble te będą idealne zarówno dla 6-latka jak i dla dorosłej osoby, zwłaszcza że można je bezproblemowo modyfikować. Jeśli z wiekiem Twoje dziecko będzie potrzebowało więcej miejsca na biurku, to wystarczy zamontować na nim nadstawkę lub dobrać jeden z mobilnych kontenerów z pojemnymi szufladami. Pobawić się można także barwą – część elementów otrzymujemy bowiem w zestawie w sześciu wersjach kolorystycznych. Co więcej – każde biurko posiada system regulacji nachylenia blatu, który przyczynia się do optymalnej postawy podczas pracy. Do zestawu można dokupić obrotowe krzesło, w którym regulowana jest nie tylko wysokość ale i wysunięcie siedziska. Tym samym siedzenie przy biurku będzie przyjemniejsze i przede wszystkim zdrowsze dla kręgosłupa. Takie biurko nie ma tylko jednego – miejsca na bałagan, bo dzięki znajdującym się w szufladach przedziałkach wszystko leży na swoim miejscu.

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »