worldlux.pl

Uwolnij Marzenia...

Worldlux » artykuł "Idealne biurko dla Twojego dziecka"

Piątek, 06.05.2011

Marzę o tym

0

Idealne biurko dla Twojego dziecka

meble, biurka, pokój dziecięcy, meble dla dzieci, Moll, Erich Schmidt, Basic, Solid, Science

Idealne biurko dla Twojego dziecka

Czas spędzony przy szkolnych ławkach nie należy do najprzyjemniejszych. Jednakowe i niedostosowane do wzrostu poszczególnych uczniów meble znacznie obciążają dziecięce kręgosłupy. Do tego dochodzą jeszcze twarde, niewygodne krzesła, które nie sprzyjają utrzymaniu prawidłowej postawy. Zadbaj więc, by przynajmniej w domu Twoje dziecko miało zapewnione komfortowe warunki pracy i wybierz biurko, które będzie „rosło” razem z nim.
Raz na kilka lat każdy rodzic staje przed decyzją wyboru mebli dla swojego dziecka. Jest to niemały wydatek, dlatego powinien być w pełni przemyślany. Najważniejszym meblem w pokoju dziecięcym jest niewątpliwie biurko. To przy nim dziecko będzie spędzało najwięcej czasu już od najmłodszych lat aż do dojrzałości. Warto więc zwrócić uwagę na ogólny wygląd i funkcjonalność tego mebla.
- Najważniejsza jest wysokość blatu – mówi prof. dr Erich Schmidt, specjalista ds. ortopedii -  Jeżeli będzie dostosowana do wzrostu dziecka, pozwoli mu tym samym zachować prawidłową postawę podczas pracy czy zabawy przy biurku.

Szerokość blatu powinna być na tyle duża, by zmieściły się niej niezbędne sprzęty i można było swobodnie oprzeć na nim dłonie. Im więcej wolnej przestrzeni, tym lepiej. Świetnym rozwiązaniem będą więc różnego typu nadstawki i elementy powiększające przestrzeń roboczą, które można zamontować w dowolnym miejscu biurka. Istotną rolę odgrywają szafki i kontenery, w których przechowywane są szkolne przedmioty i różne drobiazgi. Do idealnego zestawu potrzebne jest jeszcze regulowane krzesło, które będzie „wsparciem” dla kręgosłupa i oświetlenie obejmujące cały obszar roboczy. Te wszystkie rozwiązania zawierają systemy mebli Moll – Basic, Solid i Science.

Jakość i innowacja

Moll
proponuje biurka, które jako jedyne w swojej kategorii „rosną” razem z dzieckiem. Dzięki nowoczesnym  rozwiązaniom w każdym momencie można dostosować je do wzrostu. Dlatego meble te będą idealne zarówno dla 6-latka jak i dla dorosłej osoby, zwłaszcza że można je bezproblemowo modyfikować. Jeśli z wiekiem Twoje dziecko będzie potrzebowało więcej miejsca na biurku, to wystarczy zamontować na nim nadstawkę lub dobrać jeden z mobilnych kontenerów z pojemnymi szufladami. Pobawić się można także barwą – część elementów otrzymujemy bowiem w zestawie w sześciu wersjach kolorystycznych. Co więcej – każde biurko posiada system regulacji nachylenia blatu, który przyczynia się do optymalnej postawy podczas pracy. Do zestawu można dokupić obrotowe krzesło, w którym regulowana jest nie tylko wysokość ale i wysunięcie siedziska. Tym samym siedzenie przy biurku będzie przyjemniejsze i przede wszystkim zdrowsze dla kręgosłupa. Takie biurko nie ma tylko jednego – miejsca na bałagan, bo dzięki znajdującym się w szufladach przedziałkach wszystko leży na swoim miejscu.

Inne w tym dziale

 • Stoliki kawowe - ładne stoliki do salonu

  Stoliki kawowe - ładne stoliki do salonu

  Ładne stoliki do salonu doskonale ozdobią domowe wnętrze. Jeśli jesteście ciekawi, jakie stoliki kawowe są teraz modne, zapraszamy do przeczytania wpisu!
 • Meble ogrodowe - jakie meble do ogrodu kupić?

  Meble ogrodowe - jakie meble do ogrodu kupić?

  Meble ogrodowe pozwolą Ci na upragniony odpoczynek w promieniach słońca. Jakie meble do ogrodu warto kupić? Oto nasza niezawodna lista!
 • Lampy wiszące Bet Shade - ładne lampy do salonu

  Lampy wiszące Bet Shade - ładne lampy do salonu

  Lampy wiszące to niezbędny element oświetlenia domu. Potrzebne Ci ładne lampy do salonu? Mamy świetną propozycję!
 • Fotel Egg - nowoczesny fotel do salonu

  Fotel Egg - nowoczesny fotel do salonu

  Szukasz nowoczesnych foteli do salonu? Nie wiesz na co się zdecydować? Mamy świetną propozycję! To fotel Egg. Wszystko co chcesz o nim wiedzieć, znajdziesz w naszym wpisie!
 • Biurko biurowe Tastiera Kokoon Design

  Biurko biurowe Tastiera Kokoon Design

  Nowoczesne biurko belgijskiej marki Kokoon Design idealnie sprawdza się w biurach. Elegancka forma wykonanej ze stali konstrukcji podtrzymuje wytrzymały, szklany blat. Najlepiej wpisze się w nowoczesne wnętrza. Biurko posiada dodatkowe nóżki, które zabezpieczają przed rysowaniem podłóg.