Indie: Dom ze stawem w środku

2012/09/12

Architekci ze Studio Mumbai Architects przygotowali nowy projekt dla domu w Bandrze, w Indiach. Projekt zakładał całkowitą rozbiórkę znajdującego się w tym miejscu budynku i wzniesienie nowego od postaw, z dodatkowym piętrem, tarasem oraz miejscem na aranżację niekonwencjonalnego rozwiązania, czyli wewnętrznego małego stawu. W domu pojawiło się oczywiście również więcej naturalnej roślinności i światła.

 
Dom w Bandrze ma nie jeden, ale kilka wewnętrznych stawów i sadzawek, które znajdują się pomiędzy trzema poziomami. Największy z nich, w którym przez większość dnia odbijają się refleksy słoneczne znajduje się koło drewnianych schodów prowadzących na rozległy taras.
 
Wnętrze domu ukryte jest za warstwami szkła i drewnianymi ekranami. Za wejściową galerią znajduje się podwójnej wysokości pokój dzienny z marmurową podłogą i ze ścianami również wyłożonych marmurem. Drzwi pokoju dziennego otwierają przed mieszkańcami drogę na rozległy i zaprojektowany z rozmachem belkowany taras z widokiem na ogród i  na przestrzeń miejską.
 
Wewnętrzna dekoracje obejmuje również bambusową ścianę zaprojektowaną do strony ruchliwej ulicy, przy której znajduje się dom. Ściana skutecznie chroni przed miejskim zgiełkiem, jak również zapewnia zdumiewającą grę światła i cienia w słoneczny dzień.
 
« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »