Jak zaaranżować ekstremalnie małe wnętrze? Inspiracje od IKEA

2012/12/19

Wszystkie szafy, półki i szafeczki na ubrania i buty można zamknąć w jednym pomieszczeniu, którym będzie garderoba. W ten sposób znacznie oszczędzamy przestrzeń dla pozostałych domowych powierzchni.

W garderobie zapanuje ład i porządek, pokój dzienny przeznaczony zostanie na wypoczynek, spotkania, pracę oraz relaks. Jeśli ta przestrzeń jest mała, ale ustawna można zaaranżować biblioteczkę, miejsce na sprzęt audio-wideo oraz kameralne miejsce na spędzanie czasu w gronie rodziny oraz znajomych - dwie kanapy - mogące służyć również jako fotele, stolik, żadnych krzeseł.

Świetnym rozwiązaniem dla sypialni jest łożko pietrowe lub antresola - w zależności od możliwości. Na piętrze znajdować się będzie miejsce sypialne, na dole przestrzeń "dzienna".

W kuchni trzeba natomiast pomyśleć "pionowo". Niezliczone poziomy szafek i szafeczek na kuchenne sprzęty i naczynia pozwoli opanować kuchenny chaos i odpowiednio wszystko rozmieścić.

Co z łazienką? Przy odpowiedniej aranżacji zmieści się tam wszystko co niezbędne, a dla zachowania porządku również w tym miejscu, wannę, umywalkę i toaletę można oddzielić od "minipralni" zasłoną.

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »