worldlux.pl

Uwolnij Marzenia...

Worldlux » artykuł "Kto z Was chciałby pracować w takim biurze?"

Sobota, 07.11.2015

Marzę o tym

2

Kto z Was chciałby pracować w takim biurze?

biuro, przyroda, selgas cano

Praca w biurze nie zawsze musi kojarzyć się z szarymi, kwadratowymi pomieszczeniami, z których jak najszybciej chcemy uciec. Pracownicy biura architektonicznego Selgas Cano pod Madrytem pracują w widocznym na zdjęciach pomieszczeniu, otoczonym ze wszystkich stron naturalną przyrodą. Dzięki temu do biura wpada dużo światła dziennego, które z pewnością pozytywnie wpływa na samopoczucie pracownika, poprawiając tym samym jego wydajność w pracy. Myślę, że takich biur powinno być zdecydowanie więcej.
Inne w tym dziale

 • Nowoczesny McDonalds i stacja benzynowa

  Nowoczesny McDonalds i stacja benzynowa

  Odnosząc się do wytycznych urzędników Giorgi Khmaladze zdecydował się, aby połączyć dwie funkcje w jednym budynku. Budowla położona w nadmorskiej miejscowości Batumi, posiada wydłużony kształt, który z jednej strony tworzy baldachim rozpościerający się nad stacją benzynową.
 • The Sage Gateshead

  The Sage Gateshead

  The Sage Gateshead to kolejny budynek z dziedziny „blobitecture” zaprojektowany przez pracownię Foster + Partners. Budynek urozmaica przestrzeń angielskiego miasta Gateshead od 2004 roku. Z daleka kształt bryły niektórym przypomina kokon owada. Przeszklona skóra bryły stworzyła przestrzeń centrum edukacji muzycznej, miejsce dla licznych przedstawień i konferencji.
 • Nowoczesna Architektura Sakralna

  Nowoczesna Architektura Sakralna

  Przedstawiany kościół to projekt hiszpańskiego architekta Fernando Menisa powstały w mieście La Luna na Wyspie Teneryfa. To niezwykłe miejsce zachęca do refleksji, a kamienne ściany zapewniają doskonałą przestrzeń do medytacji, gdzie każdy może przyjść i się pomodlić.
 • Budynek z trąbą

  Budynek z trąbą

  Na jednym z budynków w Dreźnie zamontowano kilka kilogramów gigantycznych rynien, które powyginano w instrumenty dęte. Nietypowy budynek jest efektem współpracy trzech artystów: Annette Paul, Christopha Rossnera i Andre Tempela.
 • Obracająca się wieża

  Obracająca się wieża

  Dynamic Tower to plan budynku, który ma powstać w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Włoski architekt David Fisher ma ambitne plany wybudowania kilku takich ruchomych wieżowców w kilku miastach świata. Wieżowiec w Dubaju ma mieć 80 pięter, ok. 420 metrów wysokości i niemal w całości ma zostać wybudowany z elementów prefabrykowanych w fabryce we Włoszech.