worldlux.pl

Uwolnij Marzenia...

Worldlux » artykuł "Kuchnia w stylu folkowym"

Sobota, 25.03.2017

Marzę o tym

2

Kuchnia w stylu folkowym

kuchnia, kuchnie, styl folk, styl ludowy, ludowe kuchnie, wnętrza w stylu folk, kuchnia w stylu folkowym

Styl folkowy, inaczej styl ludowy, to szeroko rozumiane próby wkomponowania we współczesne wnętrza motywów polskiej kultury i tradycji regionalnych. Przejawiają się one głównie w ludowym wzornictwie, w którym prym wiodą zwłaszcza łowickie i kurpiowskie pasy.

Kuchnia w stylu folk to meble wykonane z naturalnego, jasnego drewna, niekiedy z namalowanymi farbą kolorowymi wzorami ludowymi. Sprawdzi się w niej solidny, drewniany kredens z przeszklonymi frontami szafek, sprawiający wrażenie ciężkiego stół z prostymi krzesłami, a także wiszące półki skonstruowane tylko z jednej deski.

Kuchnia w stylu folk może zostać ozdobiona ceramicznymi donicami ze szczypiorkiem, glinianymi wazonami z rodzimymi kwiatami, metalowymi bańkami i kubkami, a także kamionkowymi garnkami.


Inne w tym dziale

 • Lampka biurkowa Bot Kokoon Design

  Lampka biurkowa Bot Kokoon Design

  Typowa lampka biurkowa łączy w sobie industrializm ze skandynawskim duchem. Drewniane ramie umożliwia ułożenie lampy w dogodny dla użytkownika sposób, oświetlający najważniejszą część blatu.
 • Salon w angielskim stylu

  Salon w angielskim stylu

  Aranżacja wnętrz w stylu angielskim ma nieodparty urok. Romantyczne wnętrza w kwiatowe wzory i z mnóstwem bibelotów cieszą się coraz większą popularnością. Poznaj styl angielski i sprawdź, co możesz przenieść do własnego mieszkania. Poradnik dla tych, którzy lubią romantyczne, angielskie wnętrza.
 • Biurko biurowe Tastiera Kokoon Design

  Biurko biurowe Tastiera Kokoon Design

  Nowoczesne biurko belgijskiej marki Kokoon Design idealnie sprawdza się w biurach. Elegancka forma wykonanej ze stali konstrukcji podtrzymuje wytrzymały, szklany blat. Najlepiej wpisze się w nowoczesne wnętrza. Biurko posiada dodatkowe nóżki, które zabezpieczają przed rysowaniem podłóg.
 • Łazienka w stylu Hampton

  Łazienka w stylu Hampton

  Nazwa stylu Hampton pochodzi od dwóch nadmorskich miejscowości Southampton i East Hampton położonych na Long Island. To właśnie tutaj bogaci Amerykanie budowali swoje letnie rezydencje tuż nad brzegiem morza.
 • Lampka stołowa Stream w kształcie komety

  Lampka stołowa Stream w kształcie komety

  Stream to lampa przypominająca kometę spadająca w ciemną noc. Lampa wykonana została z aluminium, które jest świetnym materiałem do rozpraszania ciepła diody. Lampka posiada dotykowy włącznik.