worldlux.pl

Uwolnij Marzenia...

Worldlux » artykuł "Najlepsze rośliny do łazienki"

Wtorek, 20.05.2014

Marzę o tym

0

Najlepsze rośliny do łazienki

łazienka, rośliny, wystrój łazienki, żywe rośliny, dekoracje łazienki

Zazwyczaj umieszczamy rośliny w salonie lub sypialni, często też w kuchni. Jeśli wydaje Ci się, że łazienka jest nieodpowiednim miejscem na doniczki, przeczytaj poniższy tekst.

Jest wiele roślin, które idealnie nadają się do hodowli w łazience, gdyż wilgotne powietrze im sprzyja. Niektóre rośliny dobrze rosną w pomieszczeniach słabo oświetlonych, niektóre rozwijają się w przestrzeniach bardzo wilgotnych, a jeszcze inne potrzebują dużo miejsca. Dodatkowo, oprócz ich dekoracyjnego uroku, domowe rośliny pomagają oczyścić powietrze. Ale zanim wybierzesz odpowiednie rośliny doniczkowe, zobacz, w czym możesz wybierać. Najlepsze rośliny do łazienek słabo oświetlonych to aloe vera, bambus, orchidea, rośliny pnące i rozłożyste.

 Aloe Vera


Bambus

Orchidea
 

Rośliny pnące
Inne w tym dziale

 • Ciemna łazienka? Dlaczego nie

  Ciemna łazienka? Dlaczego nie

  Myślę, że większość z nas nie wyobraża sobie, że posiada w mieszkaniu lub domu ciemną łazienkę. Czy mam rację? Przeważnie pomieszczenie to posiada jasne ściany plus pasujące do nich jasne dekoracje.
 • Eleganckie zasłony prysznicowe

  Eleganckie zasłony prysznicowe

  Stoicie przed dylematem:wanna czy prysznic? Wciąż przychodzą Wam do głowy nowe pomysły na łazienkę i nie wiecie na co się zdecydować? A co powiecie na złoty środek, czyli na to, żeby w waszej łazience zagościła wanna z zasłoną prysznicową?
 • Jak urządzić łazienkę w stylu retro?

  Jak urządzić łazienkę w stylu retro?

  Styl retro najlepiej wpisuje się we wnętrza przedwojennych kamienic, o ogromnych oknach i wysokich pomieszczeniach – ale będzie się prezentował również dobrze w nowoczesnych mieszkaniach. Jeśli posiadamy sporą łazienkę, za pomocą elementów aranżacyjnych zaczerpniętych z pokoju dziennego, możemy stworzyć w niej stylowy salon kąpielowy, przypominający wnętrze z lat 30. ubiegłego wieku.
 • Pięć żywiołów w twojej łazience

  Pięć żywiołów w twojej łazience

  Natura od lat inspiruje artystów, architektów i projektantów wnętrz. W przeciwieństwie do innych, zmieniających się jak w kalejdoskopie, trendów natura od wieków zachwyca i porządkuje życie człowieka.
 • Urządzamy łazienkę w bieli

  Urządzamy łazienkę w bieli

  Wnętrze utrzymane w białej kolorystyce przywodzi na myśl elegancki minimalizm i ponadczasowy charakter. Aby osiągnąć zamierzony efekt, już na etapie projektu i wyboru wyposażenia konieczne jest wypracowanie koncepcji połączenia wszelkich elementów tak, aby tworzyły spójną, wizualną całość. O czym warto pamiętać przy aranżacji takiej łazienki?