worldlux.pl

Uwolnij Marzenia...

Worldlux » artykuł "Rosnący pokój dziecka"

Wtorek, 13.09.2011

Marzę o tym

0

Rosnący pokój dziecka

łóżka, biurka, pokój dziecięcy, meble dla dzieci, Moll, Olga Koźlik, wyposażenie pokoju dziecięcego, pokój dla dziecka, łóżeczka

Rosnący pokój dziecka1

Umeblowanie dziecięcego pokoju to niemały wydatek. Nasze pociechy stale rosną i dość szybko przekonujemy się, że zakupiony dla nich mebel szybko staje się za mały i bezużyteczny. Na szczęście nie jest to sytuacja bez wyjścia. Projektowanie mebli, które „rosną” razem z dzieckiem - to rozwiązanie nie tylko funkcjonalne, ale i ekonomiczne.

Biorąc pod uwagę aspekt finansowy, dużo lepiej jest zainwestować raz w jeden, ale za to porządny przedmiot, niż przepłacać, kupując co kilka lat nowy. Pamiętajmy, że wraz z wiekiem zmieniają się zainteresowania oraz gusta naszej pociechy. Dlatego przy wyborze kolejnego mebla powinniśmy przede wszystkim zadać sobie pytanie, na jak długo ma on służyć dziecku? Sprawdzonym rozwiązaniem jest kupno takiego modelu, którego elementy wyposażenia będzie można w każdej chwili wymienić lub uzupełnić o nowe. Wraz z Olgą Koźlik, ekspertem ds. wyposażenia wnętrz, współpracującą z firmą Moll, podpowiadamy, czym powinny cechować się meble „rosnące” razem z dzieckiem.

Strefa odpoczynku
Dziecięce łóżeczko jest jednym z pierwszych mebli, które kupujemy gdy maluch pojawia się na świecie. Bez względu na to jak wygląda, musi posiadać wygodny materac, być bezpieczne i zapewniać komfortowy sen.  Te kwestie są oczywiste. Modele, które zmieniają się wraz ze wzrostem dziecka zawierają dodatkowo wymienne części i regulację wysokości dna. Za ich sprawą łóżko niemowlaka w prosty sposób możemy przekształcić w spanie dla kilkulatka. Godnymi uwagi są zestawy modułowe – prócz miejsca do leżenia posiadają szuflady oraz boczne komody, w których możemy przechowywać pościel, ubrania lub zabawki. Ponadto niektóre meble przystosowane są do rozbudowy w górę – bezpośrednio pod ich stelażem zmieści się np. biurko lub szafki na kółkach. Dzięki takiemu rozwiązaniu wnętrze zyskuje więcej miejsca, które możemy zagospodarować na kącik do nauki i zabawy.

Strefa nauki
Centralnym „ośrodkiem” naukowym w pokoju najmłodszych jest biurko. Ponieważ wraz z upływem lat dzieci będą spędzały przy nim coraz więcej czasu (odrabianie lekcji, nauka, gra na komputerze, etc.), warto wybrać model zaprojektowany zgodnie z zasadami ergonomii. Co to oznacza?

- Ergonomiczne biurko posiada szereg rozwiązań, pozwalających na dostosowanie mebla do potrzeb użytkownika – mówi Olga Koźlik, ekspert współpracująca z firmą Moll, producentem ergonomicznych biurek dla dzieci Basic – Najważniejszym z nich jest możliwość regulacji wysokości i nachylenia blatu, który będziemy mogli zawsze dopasować do zmieniającego się wzrostu dziecka. Dzięki temu, w pewnym stopniu wymuszone zostaje zachowanie prawidłowej postawy podczas pracy czy zabawy przy biurku.

Pamiętajmy, że szerokość pulpitu powinna być na tyle duża, by zmieściły się na nim niezbędne sprzęty. W tym celu warto wybrać biurko, które w zależności od potrzeby naszej pociechy będziemy mogli rozbudowywać. Przydadzą się różnego typu nadstawki i elementy powiększające przestrzeń roboczą (np. boczna półka na drukarkę). Ponadto pomocne będą wysuwane półki oraz mobilne kontenery, w których dziecko schowa szkolne przedmioty lub swoje drobiazgi. Wszystkie te funkcje sprawiają, że biurka „rosnące” razem z dzieckiem są dobrą inwestycją na wiele lat i sprawdzą się w każdym etapie życia naszych pociech.

Strefa wysoce uporządkowana
Dorastające dzieci lubią gromadzić w swoich pokojach różne przedmioty. Pamiątki z wakacji, szkolnych wycieczek, ulubione zabawki, nowe ubrania lub własnoręcznie wykonane wynalazki – na wszystkie te rzeczy nie powinno zabraknąć miejsca. W przypadku gdy szafy i komody stają się niewystarczające, wykorzystajmy systemy paneli ściennych. Montaż małej garderoby jest bardzo prosty, a przy tym niezwykle funkcjonalny. Możemy umieścić w niej przesuwane w pionie i w poziomie półki, które
w każdej chwili będzie można wyregulować do rozmiarów przechowywanych na nich przedmiotów. Ponadto wysokość mebla  z łatwością dopasujemy do wzrostu dziecka, co zapewni mu wygodę i bezpieczeństwo w momencie sięgania po interesującą go rzecz. Funkcjonalne i elastyczne modele „rosnące” razem z dzieckiem są inwestycją na lata. Wykonuje się je z odpornych materiałów, dzięki czemu mamy gwarancję, że nie zużyją się po kilku miesiącach od zakupu. Tego typu meble pozwalają na dostosowanie ich do potrzeb najmłodszych niezależnie od wieku, dlatego sprawdzą się zarówno w pokoju kilkulatka, jak i dojrzewającego nastolatka.

{{wszystkie_obrazki}}
 

Inne w tym dziale

 • Stoliki kawowe - ładne stoliki do salonu

  Stoliki kawowe - ładne stoliki do salonu

  Ładne stoliki do salonu doskonale ozdobią domowe wnętrze. Jeśli jesteście ciekawi, jakie stoliki kawowe są teraz modne, zapraszamy do przeczytania wpisu!
 • Meble ogrodowe - jakie meble do ogrodu kupić?

  Meble ogrodowe - jakie meble do ogrodu kupić?

  Meble ogrodowe pozwolą Ci na upragniony odpoczynek w promieniach słońca. Jakie meble do ogrodu warto kupić? Oto nasza niezawodna lista!
 • Lampy wiszące Bet Shade - ładne lampy do salonu

  Lampy wiszące Bet Shade - ładne lampy do salonu

  Lampy wiszące to niezbędny element oświetlenia domu. Potrzebne Ci ładne lampy do salonu? Mamy świetną propozycję!
 • Fotel Egg - nowoczesny fotel do salonu

  Fotel Egg - nowoczesny fotel do salonu

  Szukasz nowoczesnych foteli do salonu? Nie wiesz na co się zdecydować? Mamy świetną propozycję! To fotel Egg. Wszystko co chcesz o nim wiedzieć, znajdziesz w naszym wpisie!
 • Biurko biurowe Tastiera Kokoon Design

  Biurko biurowe Tastiera Kokoon Design

  Nowoczesne biurko belgijskiej marki Kokoon Design idealnie sprawdza się w biurach. Elegancka forma wykonanej ze stali konstrukcji podtrzymuje wytrzymały, szklany blat. Najlepiej wpisze się w nowoczesne wnętrza. Biurko posiada dodatkowe nóżki, które zabezpieczają przed rysowaniem podłóg.