Szafa Fig Leaf Tord'a Boontje

2010/08/16

 Szafa Fig Leaf  autorstwa Tord'a Boontje składa się z drzwi  kryjących szkielet pod postacią konaru drzewa na tle krajobrazu namalowanego na jedwabiu. Do wykonania pojedynczego egzemplarza potrzebnych jest 616 ręcznie malowanych, emaliowanych liści w dziesięciu podstawowych kształtach.

Każdy element jest malowany po obu stronach, a emalię nakładają  najlepsi specjaliści. Wszystkie liście są sygnowane i numerowane, a następnie katalogowane.

Szkane liście są zawieszane na skomplikowanym, ręcznie formowanym splocie winorośli. Struktura tej konstrukcji podtrzymującej została stworzona przez odlewnię żeliwną - Atelier de Forge. Wewnątrz znajduje się drzewo z brązu wykonane  przez Patrick'a Blachard'a w technice "na wosk tracony".

Szafa posiada osiem brązowych wieszaków. Nakładanie patyny było nadzorowane przez Chevillard - firmę zjmujacą sie obróbką metali od 1850 roku. Głęboka patyna naniesiona na wykonane z brązu drzewo przywodzi na myśl dzieła Rodin'a. We wnętrzu umieszczono jedwabne płótno wykonane na zamówienie przez Gainsborough Silk Weaving Company, namalowano na nim delikatny, rozmyty pejzaż  stanowiacy tło dla drzewa. Niezwykła oryginalna forma, doskonała jakość materiałów i precyzja wykonania sprawiają, że Szafa Fig Leaf  to prawdziwe arcydzieło.

Więcej informacji na stronie Tord'a Boontje

 

 
 
 
 
« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »