Nowoczesne oświetlenie

Uroczy hotel we Francji

2012/09/25

Co więcej, w tej malowniczej okolicy, jaką jest Brantôme, w XVI w. znajdował się nietypowy most zaprojektowany pod kątem prostym zwany „Pont Coudé”. Most łączył i otaczał wyjątkową konstrukcję przestrzenną – starożytne opactwo, klasztorny ogród, średniowieczną wieżę oraz renesansowy pawilon – salę balową i koncertową. Most zachował się do naszych czasów – nocą połyskuje nad taflą wody tworząc romantyczny nastrój. Dziś w miejscu rozległej posiadłości znajduje się urzekający Hotel Moulin de l’Abbaye z błękitnymi okiennicami.

Na tarasie od strony rzeki, w cieniu wiekowych drzew znajduje się restauracja, której podwoje otwarte są dla gości hotelowych oraz każdego, kto przechodzi obok i zechce skusić się na dobrą kuchnię w wyjątkowym miejscu. Bulgocząca woda rzeki Dronne i leniwie obracające się koło młyńskie tworzą sielankowy klimat uzupełniający atmosferę panującą w hotelu – swojskości, przyjacielskości, ale również niewymuszonego luksusu.

Moulin de l’Abbaye jest idealnym miejscem na relaksującą ucieczkę przez zgiełkiem wielkiego miasta. Przestronne wnętrza wypełnione są meblami wykonanymi z naturalnych materiałów, urzekających prostotą, ale i wygodą. Jasne kolory drewnianych, rattanowych sprzętów dopasowane są do ścian i podłóg utrzymanych w ciemniejszej, ale wciąż ciepłej kolorystyce.

Każdy apartament zaaranżowany jest w innym, intrygującym i osobliwym stylu – niepowtarzalny jest dobór mebli, dekoracji, wykończenia przestrzeni mieszkalnej, wypoczynkowej czy jadalnej. Spójne pozostaje wszystko – nie tylko kolorystyka, ale również klimat każdego miejsca.

 

 

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »