worldlux.pl

Uwolnij Marzenia...

Worldlux » artykuł "Urządzamy łazienkę w bieli"

Sobota, 25.07.2015

Marzę o tym

0

Urządzamy łazienkę w bieli

minimalizm, mała łazienka, wnetrza, biała łazienka, biel w łazience, efekt przestronności, salony kąpielowe

Wnętrze w białej kolorystyce przywodzi na myśl elegancki minimalizm i ponadczasowy charakter. Aby osiągnąć zamierzony efekt, już na etapie projektu i wyboru wyposażenia konieczne jest wypracowanie koncepcji połączenia wszelkich elementów tak, aby tworzyły spójną, wizualną całość. O czym warto pamiętać przy aranżacji takiej łazienki?
Wśród najważniejszych zalet wystroju utrzymanego w stonowanej kolorystyce wyróżnia się wrażenie przejrzystości i świeżości wnętrza. Biel chętnie wykorzystywana jest więc w łazienkach o ograniczonym metrażu. Przyczynia się ona do optycznego powiększenia pomieszczenia i nadania mu lekkości. W przypadku salonów kąpielowych, barwa ta pozwala natomiast uzyskać efekt przestronności i czystości. Neutralność bieli sprawia, że wnętrza utrzymane w tej kolorystyce nabierają ponadczasowej elegancji. Stanowi ona także doskonałe tło dla wszelkiego rodzaju naturalnych wykończeń, ornamentów i kolorowych dodatków.

Autor: Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura

Inne w tym dziale

 • Ciemna łazienka? Dlaczego nie

  Ciemna łazienka? Dlaczego nie

  Myślę, że większość z nas nie wyobraża sobie, że posiada w mieszkaniu lub domu ciemną łazienkę. Czy mam rację? Przeważnie pomieszczenie to posiada jasne ściany plus pasujące do nich jasne dekoracje.
 • Eleganckie zasłony prysznicowe

  Eleganckie zasłony prysznicowe

  Stoicie przed dylematem:wanna czy prysznic? Wciąż przychodzą Wam do głowy nowe pomysły na łazienkę i nie wiecie na co się zdecydować? A co powiecie na złoty środek, czyli na to, żeby w waszej łazience zagościła wanna z zasłoną prysznicową?
 • Jak urządzić łazienkę w stylu retro?

  Jak urządzić łazienkę w stylu retro?

  Styl retro najlepiej wpisuje się we wnętrza przedwojennych kamienic, o ogromnych oknach i wysokich pomieszczeniach – ale będzie się prezentował również dobrze w nowoczesnych mieszkaniach. Jeśli posiadamy sporą łazienkę, za pomocą elementów aranżacyjnych zaczerpniętych z pokoju dziennego, możemy stworzyć w niej stylowy salon kąpielowy, przypominający wnętrze z lat 30. ubiegłego wieku.
 • Pięć żywiołów w twojej łazience

  Pięć żywiołów w twojej łazience

  Natura od lat inspiruje artystów, architektów i projektantów wnętrz. W przeciwieństwie do innych, zmieniających się jak w kalejdoskopie, trendów natura od wieków zachwyca i porządkuje życie człowieka.
 • Luksusowa łazienka w 5 odsłonach

  Luksusowa łazienka w 5 odsłonach

  Projektując lub urządzając nasze mieszkanie, często zapominamy o miejscu, w którym nie spędzamy wprawdzie zbyt wiele czasu, chociaż odgrywa bardzo istotną rolę w codziennym życiu, czyli łazience. Łazienka to miejsce w którym możemy się odprężyć i zrezegenrować siły w trakcie gorącej kąpieli, oddać się domowym zabiegom upiększającym, zrobić codzienny lub wieczorowy makijaż.