worldlux.pl

Uwolnij Marzenia...

Worldlux » artykuł "Wymarzony dom na wakacje"

Środa, 27.10.2010

Marzę o tym

0

Wymarzony dom na wakacje

Khosla Associates, Kerli, dom letniskowy, dom wakacyjny, rezydencja nad Morzem Arabskim

Khosla Associates 1

Okazały, letniskowy dom usytuowany na klifach w Kerli (Indie), projektu Khosla Associates to wymarzone miejsce na spędzenie urlopu.


W tym przypadku oko cieszy nie tylko bogactwo przyrody, ale również niezwykły design samego domu. Charakterystycznym elementem budynku jest, królujący nad całą konstrukcją, asymetryczny dach z ostro załamanym kątem.


Budowla została wzniesiona z mieszanki betonu, cementu, drewna i naturalnego kamienia kota.


Wnętrza zostały urządzone w  oszczędnym stylu, są wygodne i przytulne.


Dzięki brakowi zbędnych mebli i akcesoriów mieszkańcy mają do dyspozycji sporo przestrzeni. Z okien i tarasu możemy podziwiać przepiękne widoki na wybrzeże Morza Arabskiego i plantacje drzew kokosowych.


Rezydencja zajmuje powierzchnię 1397 m2, znajduje się  tam wszystko co potrzebne by wakacyjny odpoczynek uznać  za udany i pełen atrakcji.
 

Inne w tym dziale

 • Biurko biurowe Tastiera Kokoon Design

  Biurko biurowe Tastiera Kokoon Design

  Nowoczesne biurko belgijskiej marki Kokoon Design idealnie sprawdza się w biurach. Elegancka forma wykonanej ze stali konstrukcji podtrzymuje wytrzymały, szklany blat. Najlepiej wpisze się w nowoczesne wnętrza. Biurko posiada dodatkowe nóżki, które zabezpieczają przed rysowaniem podłóg.
 • Łazienka w stylu Hampton

  Łazienka w stylu Hampton

  Nazwa stylu Hampton pochodzi od dwóch nadmorskich miejscowości Southampton i East Hampton położonych na Long Island. To właśnie tutaj bogaci Amerykanie budowali swoje letnie rezydencje tuż nad brzegiem morza.
 • Lampka stołowa Stream w kształcie komety

  Lampka stołowa Stream w kształcie komety

  Stream to lampa przypominająca kometę spadająca w ciemną noc. Lampa wykonana została z aluminium, które jest świetnym materiałem do rozpraszania ciepła diody. Lampka posiada dotykowy włącznik.
 • Londyńska marka Black+Blum

  Londyńska marka Black+Blum

  Londyńską markę Black+Blum stworzył angielsko-szwajcarski duet projektantów. Ich misją jest nadanie zwykłym rzeczom unikalnego charakteru oraz duszy.
 • Kuchnia w stylu folkowym

  Kuchnia w stylu folkowym

  Styl folkowy, inaczej styl ludowy, to szeroko rozumiane próby wkomponowania we współczesne wnętrza motywów polskiej kultury i tradycji regionalnych. Przejawiają się one głównie w ludowym wzornictwie, w którym prym wiodą zwłaszcza łowickie i kurpiowskie pasy.