(anty)Bombowy dom

2012/11/16

O przeroście formy nad treścią nie może być mowy w projekcie japońskiej firmy Kazuya saito architects. Tu wszystko jest konkretne i na temat.

Fakt, że fasada domu została pokryta takimi samymi, czarnymi płytkami co dach, jest niezwykle oryginalnym zabiegiem. Dzięki temu dom prezentuje się jako spójna całość, niezwykle stylowa i na swój sposób piękna.

Konsekwencją tego założenia są również wnętrza domu. Została tu utrzymana monotematyczność barw i materiałów. Zarówno ściany, jak i podłoga,  wyłożone zostały tym samym drewnem. Natomiast wśród wyposażenia, również drewnianego oraz skórzanego, użyte zostały tylko biel i szarość.

Wszystko elegancko się komponuje i nie ma tu miejsca na zbędne dodatki. Pomijając kwiaty, które wpisują się w naturalność domu, nie ma w nim żadnych widocznych akcesoriów. Projektant zrezygnował nawet z lamp, pozostawiajac "nagie" żarówki. Zgodnie z założeniami stylu minimalistycznego, dzięki czemu powstało super wnętrze.

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home

  Nowoczesny design z nutą ekstrawagancji w domowym wnętrzu? Oczywiście, że jest to możliwe! Marka King Home zachwyci Cię unikalnymi meblami, oświetleniem i wieloma dodatkami do domu, które odmienią Twój salon czy sypialnię.

  2021/02/05 Czytaj dalej
 • Ekskluzywne wieszaki do łazienki Ekskluzywne wieszaki do łazienki

  Marzysz o modnym wieszaku do łazienki? Ekskluzywne wieszaki do łazienki dodadzą eleganckiego charakteru. Na co warto postawić? Sprawdź idealne propozycje w najnowszym artykule!

  2021/01/08 Czytaj dalej
 • kosz na śmieci do kuchni Gdzie kupić kosz na śmieci?

  Gdzie można kupić kosz na śmieci? Mamy tak naprawdę kilka możliwości do wyboru. Zobacz nasz artykuł, w którym omawiamy gdzie na idealny kosz do kuchni na odpadki da się natrafić. Kliknij i czytaj już teraz!

  2020/10/12 Czytaj dalej
 • Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką

  Szukasz wyjątkowych szklanek termicznych na kawę, ale nie wiesz na jakie się zdecydować? Koniecznie sprawdź nasz najnowszy ranking, a w nim znajdziesz TOP3 - najlepszych szklanek z podwójną ścianką! Pyszna kawa gwarantowana!

  2020/09/09 Czytaj dalej
 • jak wyczyścić deskę do krojenia Jak wyczyścić deskę do krojenia?

  Desek do krojenia mamy wiele różnych rodzajów, więc i ich czyszczenie może być odmienne. Jak wyczyścić kuchenną deskę do krojenia, żeby służyła nam jak najdłużej i nie uległa zniszczeniu? O tym w najnowszym artykule!

  2020/08/14 Czytaj dalej