Apartament w Moskie z zachwycającym widokiem na miasto

2015/03/23

Położony w Moskwie, na ostatnim piętrze ten luksusowy apartament posiada jeden z najpiękniej zrównoważonych projektów, jakie do tej pory widzieliśmy. Zajmuje górny poziom wieżowca, a to gwarantuje wspaniałe widoki na miasto. Salon jest dwa razy wyższy niż wszystkie standardowe, a zdobi go niezwykłe oświetlenie. Zawieszone pod sufitem zdumiewające konstrukcje to inspiracja rysunkami graficznymi. Duże okna tworzą przestrzeń z panoramicznym widokiem i umożliwiają wpadanie naturalnego światła do wewnątrz. Salon jest ciepły i wygodny pomimo prostoty i otwartości przestrzeni. Biała kuchnia zajmuje sporą część całego apartamentu. Zarówno podłogi, jak i sufit są pokryte drewnem. Minimalistyczna i biała wyspa kuchenna działa jak bufor pomiędzy tym miejscem a salonem. Wszystkie szafki i meble w kuchni są białe, co oferuje świeżą w odczuciach przestrzeń. Sypialnia również jest prosta, wyposażona w gładkie, białe sufity. Sporadyczne drewniane akcenty w postaci mebli zapewniają przyjemną, komfortową i zrównoważoną atmosferę. 

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nowoczesny McDonalds i stacja benzynowa Nowoczesny McDonalds i stacja benzynowa

  Odnosząc się do wytycznych urzędników Giorgi Khmaladze zdecydował się, aby połączyć dwie funkcje w jednym budynku. Budowla położona w nadmorskiej miejscowości Batumi, posiada wydłużony kształt, który z jednej strony tworzy baldachim rozpościerający się nad stacją benzynową.

  2016/01/09 Czytaj dalej
 • The Sage Gateshead The Sage Gateshead

  The Sage Gateshead to kolejny budynek z dziedziny „blobitecture” zaprojektowany przez pracownię Foster + Partners. Budynek urozmaica przestrzeń angielskiego miasta Gateshead od 2004 roku. Z daleka kształt bryły niektórym przypomina kokon owada. Przeszklona skóra bryły stworzyła przestrzeń centrum edukacji muzycznej, miejsce dla licznych przedstawień i konferencji.

  2016/01/01 Czytaj dalej
 • Nowoczesna Architektura Sakralna Nowoczesna Architektura Sakralna

  Przedstawiany kościół to projekt hiszpańskiego architekta Fernando Menisa powstały w mieście La Luna na Wyspie Teneryfa. To niezwykłe miejsce zachęca do refleksji, a kamienne ściany zapewniają doskonałą przestrzeń do medytacji, gdzie każdy może przyjść i się pomodlić.

  2015/12/29 Czytaj dalej
 • Budynek z trąbą Budynek z trąbą

  Na jednym z budynków w Dreźnie zamontowano kilka kilogramów gigantycznych rynien, które powyginano w instrumenty dęte. Nietypowy budynek jest efektem współpracy trzech artystów: Annette Paul, Christopha Rossnera i Andre Tempela.

  2015/12/26 Czytaj dalej
 • Obracająca się wieża Obracająca się wieża

  Dynamic Tower to plan budynku, który ma powstać w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Włoski architekt David Fisher ma ambitne plany wybudowania kilku takich ruchomych wieżowców w kilku miastach świata. Wieżowiec w Dubaju ma mieć 80 pięter, ok. 420 metrów wysokości i niemal w całości ma zostać wybudowany z elementów prefabrykowanych w fabryce we Włoszech.

  2015/12/18 Czytaj dalej