Bajecznie kolorowe pokoje dziecięce

2012/09/26

Najważniejsza jest aranżacja. Pokój musi spełniać wiele ważnych funkcji – być odpowiedni do nauki, relaksu i odpoczynku, mieć wydzieloną część sypialną oraz przytulny kącik do spędzania wolnego czasu. Pokój dziecka musi być funkcjonalny, pokój nastolatka – oczywiście trendy. Poniżej kilka inspiracji.

Kolory wcale nie muszą być irytujące ani przytłaczające.. Kolorowa tęcza wykonana z drewnianych elementów ozdabiająca łuki lub ściany w pokoju ożywi wnętrze i będzie zdecydowanie bardziej ciekawym akcentem niż jednolita barwa.

Pastele również są dobrym rozwiązaniem, ale powinny być zróżnicowane, np. kilka odcieni żółtego lub zielonego rozświetli wnętrze, a jednocześnie zapobiegnie wrażeniu stworzenia zbyt jasnej aranżacji.

Przy wyborze kolorystyki do pokoju dziecka lub nastolatka należy pamiętać o konieczności zachowania wrażenia przestrzenności – jednolite tło w kolorze białym lub szarym idealnie uzupełniać będą kontrastowe fototapety oraz dodatki – meble oraz bibeloty.

Nietypowym rozwiązaniem będzie także ściana ozdobiona graffiti. Wybór zależy oczywiście od upodobań mieszkańca. 

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home

  Nowoczesny design z nutą ekstrawagancji w domowym wnętrzu? Oczywiście, że jest to możliwe! Marka King Home zachwyci Cię unikalnymi meblami, oświetleniem i wieloma dodatkami do domu, które odmienią Twój salon czy sypialnię.

  2021/02/05 Czytaj dalej
 • Ekskluzywne wieszaki do łazienki Ekskluzywne wieszaki do łazienki

  Marzysz o modnym wieszaku do łazienki? Ekskluzywne wieszaki do łazienki dodadzą eleganckiego charakteru. Na co warto postawić? Sprawdź idealne propozycje w najnowszym artykule!

  2021/01/08 Czytaj dalej
 • kosz na śmieci do kuchni Gdzie kupić kosz na śmieci?

  Gdzie można kupić kosz na śmieci? Mamy tak naprawdę kilka możliwości do wyboru. Zobacz nasz artykuł, w którym omawiamy gdzie na idealny kosz do kuchni na odpadki da się natrafić. Kliknij i czytaj już teraz!

  2020/10/12 Czytaj dalej
 • Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką

  Szukasz wyjątkowych szklanek termicznych na kawę, ale nie wiesz na jakie się zdecydować? Koniecznie sprawdź nasz najnowszy ranking, a w nim znajdziesz TOP3 - najlepszych szklanek z podwójną ścianką! Pyszna kawa gwarantowana!

  2020/09/09 Czytaj dalej
 • jak wyczyścić deskę do krojenia Jak wyczyścić deskę do krojenia?

  Desek do krojenia mamy wiele różnych rodzajów, więc i ich czyszczenie może być odmienne. Jak wyczyścić kuchenną deskę do krojenia, żeby służyła nam jak najdłużej i nie uległa zniszczeniu? O tym w najnowszym artykule!

  2020/08/14 Czytaj dalej