Nowoczesne oświetlenie

Bal Sylwestrowy Vintage 2010/2011

2010/12/14

Jeżeli zastanawiacie się Państwo, gdzie w niekonwencjonalny sposób można spędzić Bal Sylwestrowy, to interesującą propozycją jest magiczne spotkanie z kulturą i sztuką lat ’20 oraz ’30. W tym roku Dwór w Tomaszowicach organizuje Bal Vintage w Galerii Panorama, zapraszając swoich gości w podróż niepowtarzalną, kulturalną i bardzo rozrywkową. Na uczestników tego wydarzenia czekają wyjątkowe atrakcje i pokusy. Aby wymienić tylko kilka najciekawszych, warto wspomnieć o występie zespołu muzycznego Pawła Wszołka z repertuarem jazzowym. Kolejnymi niespodziankami, jakie Dwór w Tomaszowicach przygotował dla swoich gości są Salon Hazardu, czyli Kasyno Royal, Atelier zdjęciowe, czy też - tuż po północy - naga prawda á la Mata Hari.

Organizatorzy Balu Vintage w Tomaszowicach wyszli naprzeciw oczekiwaniom Singli. Każda osoba bez pary, w niepowtarzalnej scenerii Balu Sylwestrowego, będzie miała okazję poznać nowych, interesujących ludzi.

W ten wyjątkowy wieczór rodzice gorączkowo zastanawiają się, komu powierzyć opiekę nad swoimi pociechami. Dla dzieci powyżej trzeciego roku życia Dwór w Tomaszowicach organizuje w hotelu Sylwestrowy Bal Maskowy. Przygotował wyjątkowe atrakcje dla najmłodszych: przygotowywanie strojów i masek, uroczystą kolację z dziecięcym menu, interesujący program zabaw i konkursów oraz huczne powitanie Nowego Roku. Wszystko pod stałą opieką profesjonalnych animatorów.

Kilka faktów z epoki

Lata ’20 lata ’30 są czasem rozkwitu rozrywki w dekadenckich kabaretach, czasem zepsucia, którego można doświadczyć w nocnych klubach i początkiem emancypacji
kobiet.

Piękne i niezależne kobiety

W ubiorze prekursorką trendów jest Coco Chanel, która wyzwala kobiety zobciskających je gorsetów, skraca długość kreacji, rewolucjonizując kobiece ubiory. Sama także daje stosunkowo gorszący przykład, nosząc krótko obcięte włosy i stroje rodem z męskiej szafy.

Artyści i hazardziści

W sztuce i literaturze pojawiła się Awangarda łamiąca dotychczasowe konwenanse. Także w kwestii moralnej można zauważyć nowe tendencje. W Paryżu miłosnym trójkątem z Henrym Millerem i jego żoną zaskakuje Anaïs Nin. Na naszym polskim podwórku prym wiedzie cyganeria krakowska oraz nurt dekadencki. Szokuje przygodami narkotycznymi Witkacy, demoralizuje Przybyszewski. Pojawiają się pierwsze ikony kultury Charlie Chaplin, Pola Negri, Rudolf Valentino. Mężczyźni bez skrępowania oddają się budzącym zgorszenie rozrywkom dostępnym w domach publicznych, namiętnie także korzystają z uciech, jakie oferują kasyna.

CENY BALU SYLWESTROWEGO:

• Bal w Galerii Panorama - 495 PLN od osoby
• Bal maskowy dla dzieci – 140 PLN od osoby

Więcej na stronie: www.sylwesterkrakow.eu

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home

  Nowoczesny design z nutą ekstrawagancji w domowym wnętrzu? Oczywiście, że jest to możliwe! Marka King Home zachwyci Cię unikalnymi meblami, oświetleniem i wieloma dodatkami do domu, które odmienią Twój salon czy sypialnię.

  2021/02/05 Czytaj dalej
 • Ekskluzywne wieszaki do łazienki Ekskluzywne wieszaki do łazienki

  Marzysz o modnym wieszaku do łazienki? Ekskluzywne wieszaki do łazienki dodadzą eleganckiego charakteru. Na co warto postawić? Sprawdź idealne propozycje w najnowszym artykule!

  2021/01/08 Czytaj dalej
 • kosz na śmieci do kuchni Gdzie kupić kosz na śmieci?

  Gdzie można kupić kosz na śmieci? Mamy tak naprawdę kilka możliwości do wyboru. Zobacz nasz artykuł, w którym omawiamy gdzie na idealny kosz do kuchni na odpadki da się natrafić. Kliknij i czytaj już teraz!

  2020/10/12 Czytaj dalej
 • Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką

  Szukasz wyjątkowych szklanek termicznych na kawę, ale nie wiesz na jakie się zdecydować? Koniecznie sprawdź nasz najnowszy ranking, a w nim znajdziesz TOP3 - najlepszych szklanek z podwójną ścianką! Pyszna kawa gwarantowana!

  2020/09/09 Czytaj dalej
 • jak wyczyścić deskę do krojenia Jak wyczyścić deskę do krojenia?

  Desek do krojenia mamy wiele różnych rodzajów, więc i ich czyszczenie może być odmienne. Jak wyczyścić kuchenną deskę do krojenia, żeby służyła nam jak najdłużej i nie uległa zniszczeniu? O tym w najnowszym artykule!

  2020/08/14 Czytaj dalej