Nowoczesne oświetlenie

Bambusowa podłoga

2014/10/09

Wszyscy zachwycamy się solidnymi podłogami z naturalnego drewna. Ale dziś przybliżymy Wam zalety bambusowej podłogi. Ten rodzaj wykończenia powierzchni staje się coraz bardziej popularny. Istnieje wiele rodzajów podłóg bambusowych. Wszystko zależy od sposobu obróbki łodyg bambusa. W południowo- wschodniej Azji bambus jest rąbany na cieniutkie pasy, a następnie łączony z większymi kawałkami. Natomiast bambusowa podłoga popularna w USA jest mocniej przetworzona i ma bardziej uproszczony wygląd. 

Zalety 
Ekologia przede wszystkim! Jest to rozwiązanie proekologiczne. Roślina bambusa (trawa) wzrasta o wiele szybciej niż drzewa powszechnie wykorzystywane we wnętrzach . Bambusowa podłoga wyglądem jest bardzo podobna do tej z twardego drewna. Tak samo może posiadać naturalne plamki lub też występować w jednolitym kolorze.  Wprowadza ciepły naturalny klimat i dekoruje nasze wnętrze. Warto również wiedzieć, że ten rodzaj podłogi jest łatwy do zamontowania.

Jaki kolor ścian do bambusowej podłogi?
Piękną, fakturę i żłobienia w podłodze najefektowniej podkreślą ściany w kolorze białym lub bardzo jasnym. Bloki kolorystyczne w różnych odcieniach również będą wspaniałym rozwiązaniem.

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »