Nowoczesne oświetlenie

Bambusowe meble High Touch

2010/09/04

Producenci mebli od lat prześcigają się w pomysłach na nowe materiały i formy swoich produktów. Miłośnikom przyrody z pewnością przypadną do gustu meble z bambusa. Bambus jest niewyczerpanym, szybko odnawialnym surowcem, który z powodzeniem może stanowić alternatywę dla drewna wyniszczanych  lasów tropikalnych.

Produkcją naturalnych, ręcznie wykonanych mebli z tego surowca zajmuje się  firma High Touch. High Touch jest członkiem takich organizacji jak: Oro Verde (fundacji utworzonej dla ratowania lasów tropikalnych), WWF (World Wildlife Found) czy EBS (European Bamboo Society). Meble z bambusa to jednak nie tylko troska o środowisko i jego naturalne zasoby, ale rónież niebanalny, oryginalny design.

Każdy egzemplarz to ręcznie wykonany unikat. Dla zachowania naturalnego charakteru producenci zrezygnowali ze stosowania środków chemicznych, wdrożyli również jedyną w swoim rodzaju obróbkę surowca przystosowującą drewno bambusowe do warunków europejskiego klimatu, co zapobiega powstawaniu rys.

Kolorystyka mebli uzależniona jest od gatunku, wieku i warunków w jakich rósł bambus, może być jasna, ciemna lub tygrysia. Każda rurka bambusowa posiada jedyny w swoim rodzaju, uwarunkowny powyższymi czynnikami wzór rozmieszczenia centek, strukturę, kształt i kolor.

Więcej informcji na stronie High Touch

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »