Nowoczesne oświetlenie

Bambusowe meble High Touch

2010/09/04

Producenci mebli od lat prześcigają się w pomysłach na nowe materiały i formy swoich produktów. Miłośnikom przyrody z pewnością przypadną do gustu meble z bambusa. Bambus jest niewyczerpanym, szybko odnawialnym surowcem, który z powodzeniem może stanowić alternatywę dla drewna wyniszczanych  lasów tropikalnych.

Produkcją naturalnych, ręcznie wykonanych mebli z tego surowca zajmuje się  firma High Touch. High Touch jest członkiem takich organizacji jak: Oro Verde (fundacji utworzonej dla ratowania lasów tropikalnych), WWF (World Wildlife Found) czy EBS (European Bamboo Society). Meble z bambusa to jednak nie tylko troska o środowisko i jego naturalne zasoby, ale rónież niebanalny, oryginalny design.

Każdy egzemplarz to ręcznie wykonany unikat. Dla zachowania naturalnego charakteru producenci zrezygnowali ze stosowania środków chemicznych, wdrożyli również jedyną w swoim rodzaju obróbkę surowca przystosowującą drewno bambusowe do warunków europejskiego klimatu, co zapobiega powstawaniu rys.

Kolorystyka mebli uzależniona jest od gatunku, wieku i warunków w jakich rósł bambus, może być jasna, ciemna lub tygrysia. Każda rurka bambusowa posiada jedyny w swoim rodzaju, uwarunkowny powyższymi czynnikami wzór rozmieszczenia centek, strukturę, kształt i kolor.

Więcej informcji na stronie High Touch

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home

  Nowoczesny design z nutą ekstrawagancji w domowym wnętrzu? Oczywiście, że jest to możliwe! Marka King Home zachwyci Cię unikalnymi meblami, oświetleniem i wieloma dodatkami do domu, które odmienią Twój salon czy sypialnię.

  2021/02/05 Czytaj dalej
 • Ekskluzywne wieszaki do łazienki Ekskluzywne wieszaki do łazienki

  Marzysz o modnym wieszaku do łazienki? Ekskluzywne wieszaki do łazienki dodadzą eleganckiego charakteru. Na co warto postawić? Sprawdź idealne propozycje w najnowszym artykule!

  2021/01/08 Czytaj dalej
 • kosz na śmieci do kuchni Gdzie kupić kosz na śmieci?

  Gdzie można kupić kosz na śmieci? Mamy tak naprawdę kilka możliwości do wyboru. Zobacz nasz artykuł, w którym omawiamy gdzie na idealny kosz do kuchni na odpadki da się natrafić. Kliknij i czytaj już teraz!

  2020/10/12 Czytaj dalej
 • Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką

  Szukasz wyjątkowych szklanek termicznych na kawę, ale nie wiesz na jakie się zdecydować? Koniecznie sprawdź nasz najnowszy ranking, a w nim znajdziesz TOP3 - najlepszych szklanek z podwójną ścianką! Pyszna kawa gwarantowana!

  2020/09/09 Czytaj dalej
 • jak wyczyścić deskę do krojenia Jak wyczyścić deskę do krojenia?

  Desek do krojenia mamy wiele różnych rodzajów, więc i ich czyszczenie może być odmienne. Jak wyczyścić kuchenną deskę do krojenia, żeby służyła nam jak najdłużej i nie uległa zniszczeniu? O tym w najnowszym artykule!

  2020/08/14 Czytaj dalej