Nowoczesne oświetlenie

Biokominek nowoczesną alternatywą tradycyjnego kominka

2014/11/16

Kominki i ich magiczny urok tak często nas zachwycają. Ale gdy szukamy miejsca na wybudowanie kominka we własnym domu, napotykamy na różne uniedogodnienia. Jeśli również nie jesteście przekonani do tradycyjnych kominków, przeczytajcie mini przewodnik po biokominkach.

Zalety
Biokominek nie musi być podłączy do komina. Dlatego też możesz go zamontować w domu, w bloku, w sypialni, a nawet na tarasie. I uwierz, że Twoi sąsiedzi nie będą narzekać na dym i niechciany zapach. W biokominku jako paliwa używa się bioetanol, który nie wydziela dymu, jest bezwonny i bezpieczny. Żeby utrzymać ogień, nie musisz już dolewać paliwa w trakcie palenia. Ramy biokominka nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Dzięki temu wkładasz minimum wysiłku, a ta przyjemna atmosfera w mieszkaniu jest nieoceniona. Przy tradycyjnym kominku zabrudzenia są nieuniknione, natomiast w przypadku biokominków rozpalanie jest tak wygodne, jakbyś zapalał świecę.

Do prawidłowego działania biokominka potrzebny jest tlen, dlatego podczas spalania pomieszczenie powinno być wietrzone albo przynajmniej powinieneś rozszczelnić okna. Biokominki posiadające kółka można łatwo przemieszczać, ale nie wolno tego robić podczas palenia się ognia.

Prezentujemy nowoczesne biokominki marki Eco Fire Convex, od lat specjalizującej się w produkcji biokominków i wysokiej jakości bioetanolu. Wszystkie dostępne są w sklepie SuperWnetrze.pl (KLIK)  

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Mój piękny ogród Mój piękny ogród

  Czy jesteś zapalonym ogrodnikiem? Kochasz kwiaty ogrodowe? Prace w Twoim pięknym ogrodzie sprawiają Ci niesamowitą przyjemność i frajdę? Projektowanie ogrodów jest tak samo złożonym zadaniem jak projektowanie wnętrz. Wymaga umiejętności planowania przestrzennego, wyobraźni, a przede wszystkim pasji. Oczywiście każdy z nas chciałby mieć piękny ogród, zwłaszcza wiosną i latem. Ale skąd zaczerpnąć pomysł na ogród?

  2015/05/03 Czytaj dalej
 • Wiosenne szklanki Sagaform Wiosenne szklanki Sagaform

  Wraz z wiosennym powiewem szwedzka marka Sagaform wypuściła wyjątkową kolekcję zdobionego szkła. Różnej wielkości kolorowe szklanki do wody i do soków podkreślą wiosenny styl Twojego stołu. W kolekcji Sagaform Fantasy znajdziesz także uniwersalne kieliszki z nadrukiem

  2015/04/30 Czytaj dalej
 • Spektakularne bańki mydlane Spektakularne bańki mydlane

  Bańki mydlane są wspaniałą atrakcją, zwłaszcza podczas przyjęć. Duże bańki mydlane są niezwykle efektowne. Zachwycają i na długo pozostawiają piękne wspomnienia wśród gości na weselu, na zabawie urodzinowej Twojego dziecka, a także na imprezie masowej. Czy uważasz, że powinieneś mieć przepis na bańki mydlane? Czy wiesz, jak zrobić duże bańki mydlane?

  2015/04/26 Czytaj dalej
 • Chłodząca butelka na wodę Chłodząca butelka na wodę

  Podczas podróży, treningu, przejażdżki rowerowej, w pracy i na zakupach… letnią porą zawsze jesteś spragniony wody. Jednak butelki, w których powszechnie sprzedawana jest woda, szybko się nagrzewają, a zawartość traci swój smak. Producent butelek plastikowych Cool Gear proponuje wszystkim aktywistom specjalny bidon na wodę.

  2015/04/23 Czytaj dalej
 • Najpopularniejsze akcesoria do alkoholi Najpopularniejsze akcesoria do alkoholi

  Z pewnością nie raz byłeś organizatorem niezapomnianego spotkania towarzyskiego. Te pełne śmiechu wieczory, kiedy można się odprężyć i delektować ulubionym alkoholem z przyjaciółmi- często na długo zapadają w pamięć. Jednak nawet wytrawnemu gospodarzowi przyjęć przyda się krótka lekcja o akcesoriach do alkoholi.

  2015/04/14 Czytaj dalej