Blow - od dzisiaj zawsze bedziesz wiedzieć, gdzie są Twoi bliscy

2011/03/29

BLOW, producent zaawansowanych samochodowych urządzeń  multimedialnych, wprowadził na polski rynek  lokalizatory - urządzenia do lokalizacji osób,  zwierząt i pojazdów. Urządzenie wielkości pilota do garażu, wyposażone w odbiornik GPS i moduł  komunikacji GSM, pozwala w każdej chwili określić pozycję użytkownika. W ofercie dostępne są  dwa modele: BLOW CCTR-612 oraz BLOW CCTR-620.

Lokalizatory, dzięki niewielkim rozmiarom, rozbudowanej funkcjonalności i atrakcyjnej cenie,  świetnie sprawdzają się w codziennym życiu. Przy codziennym użytkowaniu urządzenia mogą być  wykorzystywane do odnajdywania osób starszych z zaburzeniami pamięci, zaginionych dzieci,  zwierząt domowych, pojazdów, itp. Powiadamianie może być uruchomione zarówno przez osobę  posiadająca lokalizator jak i użytkownika uprawnionego do komunikacji. Urządzenie pozwala  zdefiniować do pięciu telefonów alarmowych, na które wysyłana jest komunikacja w sytuacji   kryzysowej. W razie wypadku właściciel lokalizatora może wcisnąć przycisk SOS, co spowoduje  wysłanie wiadomości tekstowej o niebezpieczeństwie na maksymalnie 3 wcześniej zdefiniowane  numery telefonów, a następnie podjęta zostanie cykliczna próba dodzwonienia się na pozostałe  dwa zdefiniowane telefony alarmowe. Lokalizator pełni też funkcję prostego telefonu  komórkowego, umożliwiającego  połączenie się z dwoma zdefiniowanymi uprzednio numerami  komórkowymi poprzez wciśnięcie przycisków obudowy.  

W przypadku zgubienia się osoby lub zwierzęcia, która nie jest w stanie samodzielnie wezwać  pomocy, można ze zdefiniowanego uprzednio telefonu wysłać żądanie podania pozycji w postaci  koordynatów i linku akceptowanego przez cyfrowe mapy, np. Google Maps. Możliwe jest śledzenie  ruchu zaginionego poprzez otrzymywanie kolejnych komunikatów w zdefiniowanych interwałach  czasowych. Pomocna w odnalezieniu osoby z lokalizatorem może być także funkcja odsłuchu  otoczenia przez mikrofon z urządzenia.

Do monitoringu pojazdów, rowerów czy łodzi z pewnością przydatne będą funkcje alarmu po  wykryciu ruchu urządzenia. W przypadku wykrycia ruchu przez lokalizator lub po przekroczeniu  przez niego zdefiniowanej strefy, urządzenie wyśle alarmowy SMS. Istnieje też możliwość  zdefiniowania maksymalnej prędkości, z jaką może poruszać się urządzenie, po przekroczeniu  której zostanie wysłany komunikat alarmowy.

Urządzenie może wysyłać komunikaty w formie wiadomości tekstowych lub dane za pomocą  GPRS.

Lokalizatory  BLOW dostępne są w sprzedaży odpowiednio w cenie:
BLOW CCTR-612 – 686 zł
BLOW CCTR-620 – 444 zł
Urządzenia objęte są 2 letnią gwarancją.

{{wszystkie_obrazki}}
 

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »