Casa na Areia - luksus w ekologicznym wydaniu

2013/03/25

Pocztówka z raju. Portugalskie Casa na Areia w istocie przypomina niebiański zakątek. Kompleks składa się czterech plażowych domków typu bungalow, wykonanych z bambusa i krytych strzechą. Położone w pobliżu przepięknych plaż Comporta, przyciągają turystów spragnionych widoku nadmorskich zachodów słońca i kontaktu z dziewiczą przyrodą.

Architekt Aires Mateus stworzył enklawę rustykalnego luksusu. Całkowite wyposażenie składa się z prostych, ale eleganckich białych mebli i drewnianych dodatków, jak np. egzotyczne maski z Mozambiku. Surowe materiały kontrastują z miękkimi, białymi elementami, tworząc niesamowite wrażenie. W trosce o wygodę gości, pomieszczenia są wyposażone w centralne ogrzewanie na wypadek chłodnych nocy. W kompleksie znajduje się także basen, idealnie komponujący się z plażowym krajobrazem. Naturalnie, dostęp do Wi-Fi czy innych zdobyczy technologicznych nawet w takim miejscu jest standardem ;)

Widok iPhona na drewnianym pniaku - bezcenny! ;)

 

 

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Hotel Piramida Spa&Wellness Hotel Piramida Spa&Wellness

  Piramida położona jest w rekreacyjnej dzielnicy Tychów - Paprocany nad Jeziorem Paprocańskim i w otoczeniu Puszczy Pszczyńskiej, w odległości 2,5 km od centrum miasta

  2016/08/11 Czytaj dalej
 • Najdroższy hotel świata Najdroższy hotel świata

  Jeśli dbałość o bezpieczeństwo jest wyznacznikiem w poszukiwaniu luksusowego wypoczynku, to najdroższy penthouse świata spełnia ten warunek w 100%. Na piękne panoramy Jeziora Genewskiego i Mont Blanc patrzy się przez kuloodporne okna, również niemal pancerne drzwi zapewniają spokojny sen. Dzięki takim środkom ostrożności jest to miejsce często wybierane przez ważne osobistości świata polityki i celebrytów.

  2016/04/01 Czytaj dalej
 • Największa choinka na świecie Największa choinka na świecie

  14 grudnia 2013 roku rozbłysła największa choinka świata. Setki gapiów patrzyło, jak miejscowy ksiądz za pomocą tabletu, włączył oświetlenie na nietypowej choince, umieszczonej na wzgórzu nad miastem Gubbio w regionie Umbria (Włochy).

  2015/12/18 Czytaj dalej
 • Największy labirynt na świecie Największy labirynt na świecie

  Największy na świecie labirynt powstał w Dobrzycy na Pomorzu Zachodnim, niedaleko Koszalina. Niezwykle skomplikowany labirynt położony w Ogrodach Hortulus Spectabilis tworzą 11-letnie graby, które tworzą iście magiczny klimat.

  2015/12/17 Czytaj dalej
 • Szklany punkt widokowy Glacier Skywalk Szklany punkt widokowy Glacier Skywalk

  Park Narodowy Jasper, położony w południowo-wschodniej części kanadyjskiej prowincji Alberta, to jeden z najpiękniejszych, najstarszych i zarazem największych parków narodowych w Kanadzie.

  2015/12/15 Czytaj dalej