Dedal i Ikar

2010/08/04

Tord Boontje urodził się w  Enschede (Holandia) w 1968. Studiował wzornictwo przemysłowe na Uniwersytecie w Eindhoven, kontynuował naukę w Londynie i tam też w 1996 roku powstało jego studio projektowe. Jego zdaniem nowoczesność nie musi onaczać minimaizmu, jego prace często  inspirowane są  naturą i jej formami. Zaprojektowana dla marki Artecnica kolekcja lamp Deadal i Ikar nawiązuje do popularnego mitu greckiego. Wykonane z poliestru  klosze zostały ukształtowne na podobieństwo skrzydeł. Forma jest lekka i delikatna, rozświetlona od wewnątrz sprawia wrażenie ulotnej i wręcz niematerialnej.

Lampa Dedal. Jej forma powstała w trakcie eksperymentów mających na celu stworzenie trójwymiarowego klosza wyciętego z papieru. W efekcie powstała struktura przypominająca łabędzie skrzydło.

Ikar to wisząca wersja Dedala. Pióra delikatne otulają klosz i opadają kaskadą. Asymetria dodaje całej formie dynamiki.

Więcej informacji na temat samego autora i jego prac na stronie Tord'a Boontje

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home

  Nowoczesny design z nutą ekstrawagancji w domowym wnętrzu? Oczywiście, że jest to możliwe! Marka King Home zachwyci Cię unikalnymi meblami, oświetleniem i wieloma dodatkami do domu, które odmienią Twój salon czy sypialnię.

  2021/02/05 Czytaj dalej
 • Ekskluzywne wieszaki do łazienki Ekskluzywne wieszaki do łazienki

  Marzysz o modnym wieszaku do łazienki? Ekskluzywne wieszaki do łazienki dodadzą eleganckiego charakteru. Na co warto postawić? Sprawdź idealne propozycje w najnowszym artykule!

  2021/01/08 Czytaj dalej
 • kosz na śmieci do kuchni Gdzie kupić kosz na śmieci?

  Gdzie można kupić kosz na śmieci? Mamy tak naprawdę kilka możliwości do wyboru. Zobacz nasz artykuł, w którym omawiamy gdzie na idealny kosz do kuchni na odpadki da się natrafić. Kliknij i czytaj już teraz!

  2020/10/12 Czytaj dalej
 • Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką

  Szukasz wyjątkowych szklanek termicznych na kawę, ale nie wiesz na jakie się zdecydować? Koniecznie sprawdź nasz najnowszy ranking, a w nim znajdziesz TOP3 - najlepszych szklanek z podwójną ścianką! Pyszna kawa gwarantowana!

  2020/09/09 Czytaj dalej
 • jak wyczyścić deskę do krojenia Jak wyczyścić deskę do krojenia?

  Desek do krojenia mamy wiele różnych rodzajów, więc i ich czyszczenie może być odmienne. Jak wyczyścić kuchenną deskę do krojenia, żeby służyła nam jak najdłużej i nie uległa zniszczeniu? O tym w najnowszym artykule!

  2020/08/14 Czytaj dalej