Nowoczesne oświetlenie

Design na każdy metraż

2011/05/21

Niektóre meble i akcesoria stały się ikonami stylu. Dzięki nim każde wnętrze przyciągnie uwagę, stanie się funkcjonalne i estetyczne. W produkcji tego typu „gadżetów” króluje firma B-Line, która na tegorocznych targach Salone Internazionale del Mobile przedstawiła swoje nowe produkty.

W ofercie włoskiej firmy B-Line nie znajdziemy wielu produktów, ale za to każdy stanowi kawałek historii światowego designu. Przykładowo: kontener Boby stał się kultowy i przeszedł do historii ze względu na swą uniwersalność. Dodajmy, że projekt ten wyróżniono w 1971 roku nagrodą SMAU, a sam mebel zagościł na stałe w kolekcjach Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku i w mediolańskim Triennale. Wśród innych produktów B-Line warto wymienić Splash (nadał nowe znaczenie tradycyjnym kształtom – można go wykorzystać jako siedzisko, pojemnik na prasę, parasole czy donice z kwiatami) oraz Spinny (oryginalna kaskada boksów zaprojektowana przez Joe Colombo w 2004 roku).

Na tegorocznych targach w Mediolanie zaproponowano trzy nowe produkty: stolik Abra (minimalistyczna forma; dostępny w dwóch wariantach), hoker o falistych liniach – Woopy oraz taboret Snoop. Ten ostatni (wykonany z polietylenu) ujawnia nowe możliwości funkcjonalne: jest zarówno niskim stolikiem lub, po połączeniu z innymi, regałem. Wszystkie produkty B-Line dostępne są w salonie Living Concept. W showroomie można zapoznać się również z niektórymi produktami producenta.

{{wszystkie_obrazki}}


 

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »