Nowoczesne oświetlenie

Detal ma znaczenie

2011/07/04

Wybierając nowe biurko dla dziecka, powinniśmy zwracać szczególną uwagę na jego funkcjonalność. Najlepiej wybrać taki mebel, który można stale rozbudowywać i tym samym dostosować go do indywidualnych potrzeb najmłodszych.

Gusta dzieci są zmienne. Bywa tak, że dopiero co kupiona rzecz szybko im się nudzi. Podobnie jest z meblami. Ich zakup zazwyczaj wiąże się ze sporym wydatkiem, dlatego nie każdy może pozwolić sobie na częstą wymianę. O ile szafy, regały czy półki są dzieciom obojętne, o tyle biurko odgrywa dla nich ogromną rolę. To właśnie przy nim najmłodsi spędzają najwięcej czasu – ucząc się, bawiąc lub korzystając z komputera. Dlatego warto wybrać mebel spełniający podstawowe zasady ergonomii, które przyczyniają się do zachowania prawidłowej postawy podczas siedzenia. Na co rodzice muszą zwrócić szczególną uwagę?

- Najważniejszym elementem w konstrukcji biurka jest blat – zauważa prof. dr Erich Schmidt, specjalista ds. ortopedii współpracujący z firmą Moll -  Dobrze, jeżeli posiada system regulacji wysokości, dzięki któremu, będzie można go dostosować do wzrostu dziecka. Takie rozwiązanie pozwoli odciążyć kręgosłup i wzrok.

Prócz przyjaznej dla zdrowia budowy, biurko powinno po prostu ciekawie wyglądać. Dziecku o wiele większą frajdę sprawi praca przy kolorowym blacie niż np. odrabianie lekcji na szarej, zadrapanej desce. Dlatego takie detale, jak odcień uchwytów czy wzór podkładek stanowią istotne wyposażenie. Wśród mebli uwzględniających potrzeby najmłodszych oraz ich rodziców, ciekawą propozycją może okazać się  system „Basic” firmy Moll.

Kolorowy świat

Zestaw „Basic” powstał z myślą o uczniach pierwszych klas szkół podstawowych. Wyposażony został w systemy regulacji nachylenia i wysokości blatu, dzięki którym dopasowuje się do wzrostu dziecka. Biurka w systemie „Basic” są dostępne w trzech wariantach – Comfort (unoszenie przy pomocy linki yo-yo), Classic (unoszenie przy pomocy 10-stopniowej haczykowej zapadki) oraz Express100 i Express120 (unoszenie przy pomocy specjalnego przycisku). Regulowanie wysokości jest bardzo proste i bezpieczne - bez problemu poradzi sobie z nim każdy uczeń. „Basic” można przekształcić według gustu na wiele sposobów. Do wszystkich zestawów dołączono opakowanie z wymiennymi elementami dekoracyjnymi w sześciu odcieniach. Dzięki nim biurko każdego dnia może wyglądać inaczej. Dodatkowo wygląd mebla można urozmaicić przez zastosowanie zestawu Design Sets, dostępnego w różnych wzorach. Składa się on z podkładu do pisania i dwóch kolorowych plansz bocznych. Podkład przylega do blatu bez użycia kleju i nie zsunie się nawet przy jego pochyleniu. Warto zaznaczyć, że biurka z systemu „Basic” można rozbudowywać używając różnego typu nadstawek i paneli bocznych. Tym samym biurko nie tylko  „rośnie” razem z dzieckiem, ale uwzględnia również zmieniające się na przestrzeni lat potrzeby i upodobania kolorystyczne użytkownika. 

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home

  Nowoczesny design z nutą ekstrawagancji w domowym wnętrzu? Oczywiście, że jest to możliwe! Marka King Home zachwyci Cię unikalnymi meblami, oświetleniem i wieloma dodatkami do domu, które odmienią Twój salon czy sypialnię.

  2021/02/05 Czytaj dalej
 • Ekskluzywne wieszaki do łazienki Ekskluzywne wieszaki do łazienki

  Marzysz o modnym wieszaku do łazienki? Ekskluzywne wieszaki do łazienki dodadzą eleganckiego charakteru. Na co warto postawić? Sprawdź idealne propozycje w najnowszym artykule!

  2021/01/08 Czytaj dalej
 • kosz na śmieci do kuchni Gdzie kupić kosz na śmieci?

  Gdzie można kupić kosz na śmieci? Mamy tak naprawdę kilka możliwości do wyboru. Zobacz nasz artykuł, w którym omawiamy gdzie na idealny kosz do kuchni na odpadki da się natrafić. Kliknij i czytaj już teraz!

  2020/10/12 Czytaj dalej
 • Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką

  Szukasz wyjątkowych szklanek termicznych na kawę, ale nie wiesz na jakie się zdecydować? Koniecznie sprawdź nasz najnowszy ranking, a w nim znajdziesz TOP3 - najlepszych szklanek z podwójną ścianką! Pyszna kawa gwarantowana!

  2020/09/09 Czytaj dalej
 • jak wyczyścić deskę do krojenia Jak wyczyścić deskę do krojenia?

  Desek do krojenia mamy wiele różnych rodzajów, więc i ich czyszczenie może być odmienne. Jak wyczyścić kuchenną deskę do krojenia, żeby służyła nam jak najdłużej i nie uległa zniszczeniu? O tym w najnowszym artykule!

  2020/08/14 Czytaj dalej