Dla miłosników kaktusów i sukulentów

2010/07/13

Wśród projektantów wyposażenia wnętrz inspiracje światem roślin nie należą do rzadkości. Tym razem natchnienia dostarczył kaktus...

Lampa - Kaktus została zaprojektowana przez Karę Bartlet. Wykonana  z dmuchanego szkła kula została pokryta osiemdziesięcioma żywymi zielonymi kępkami rośliny  Fuschii v Gracillis tillandsia. Do utrzymania jej przy życiu potrzebne są jedynie promienie UV, powietrze i trochę wilgoci. Zabiegi pielegnacyjne ograniczają się do usunięcia szklanej kopuły i spłukania roślin wodą raz w tygodniu. Przefiltrowane przez zieloną koronkę światło jest przytłumione i nastrojowe.

Kolejną propozycją dla odważnych amatorów  sukulentów jest prowokujące krzesło zaprojektowane przez Deger'a Cengiz'a. Wykonany z wysokiej jakości zielonego, przyciemnianego pleksi-glasu fotel każdemu dostarczy ciekawych wrażeń. Znajdujący się za szybą, otoczony rzecznymi kamieniami  kaktus jest dość sugestywny, by bezstresowe rozgoszczenie się na krześle stanowiło wyzwanie.
 

Inne projekty Dengera Cengiza można obejrzeć na stronie Outdoorz Gallery

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home

  Nowoczesny design z nutą ekstrawagancji w domowym wnętrzu? Oczywiście, że jest to możliwe! Marka King Home zachwyci Cię unikalnymi meblami, oświetleniem i wieloma dodatkami do domu, które odmienią Twój salon czy sypialnię.

  2021/02/05 Czytaj dalej
 • Ekskluzywne wieszaki do łazienki Ekskluzywne wieszaki do łazienki

  Marzysz o modnym wieszaku do łazienki? Ekskluzywne wieszaki do łazienki dodadzą eleganckiego charakteru. Na co warto postawić? Sprawdź idealne propozycje w najnowszym artykule!

  2021/01/08 Czytaj dalej
 • kosz na śmieci do kuchni Gdzie kupić kosz na śmieci?

  Gdzie można kupić kosz na śmieci? Mamy tak naprawdę kilka możliwości do wyboru. Zobacz nasz artykuł, w którym omawiamy gdzie na idealny kosz do kuchni na odpadki da się natrafić. Kliknij i czytaj już teraz!

  2020/10/12 Czytaj dalej
 • Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką

  Szukasz wyjątkowych szklanek termicznych na kawę, ale nie wiesz na jakie się zdecydować? Koniecznie sprawdź nasz najnowszy ranking, a w nim znajdziesz TOP3 - najlepszych szklanek z podwójną ścianką! Pyszna kawa gwarantowana!

  2020/09/09 Czytaj dalej
 • jak wyczyścić deskę do krojenia Jak wyczyścić deskę do krojenia?

  Desek do krojenia mamy wiele różnych rodzajów, więc i ich czyszczenie może być odmienne. Jak wyczyścić kuchenną deskę do krojenia, żeby służyła nam jak najdłużej i nie uległa zniszczeniu? O tym w najnowszym artykule!

  2020/08/14 Czytaj dalej