Do tabletowych wersji gazet

2010/12/10

Warszawa, 9 grudnia 2010 — Firma Adobe poinformowała, że międzynarodowe wydawnictwo Bonnier wybrało oprogramowanie Adobe Digital Publishing Suite do prac rozwojowych nad swoją platformą tabletowych edycji gazet, News Plus. Platforma News Plus będzie wykorzystywana do tworzenia tabletowych edycji najważniejszych magazynów Bonnier Group o łącznym dziennym nakładzie przekraczającym 800 000. Przewiduje się, że jako pierwsza wejdzie do codziennej produkcji, oparta na News Plus, edycja Dagens Nyheter, największego dziennika w Szwecji, który wczoraj uruchomił swoją aplikację Apple iPad News Plus w sklepie Apple App Store.

W ślad za Dagens Nyheter, Bonnier zamierza wydawać na platformie News Plus cztery dalsze dzienniki — Sydsvenskan, Expressen, Dagens Industri i Børsen. Magazyn informacyjny Bonnier, tworzony z użyciem oprogramowania Adobe Digital Publishing Suite, inicjuje dialog z czytelnikami i utrzymuje się w czołówce publikacji o 24-godzinnym cyklu przekazywania treści. Zaczynając od Dagens Nyheter, wydawnictwo Bonnier w nowatorski sposób wykorzystuje funkcje Web View w programie Adobe Content Viewer, do wyświetlania i przesyłania przez cały dzień swoim czytelnikom treści w formacie HTML5. Ponadto firma, w oparciu o Digital Publishing Suite, wdrożyła model bezpośrednich płatności na rzecz wydawcy z tytułu subskrypcji oraz planowej dystrybucji treści.

„Oprogramowanie Adobe Digital Publishing Suite odegrało kluczową rolę w opracowaniu naszej platformy News Plus” — powiedział Tore Fjaertoft, dyrektor do spraw technicznych w Bonnier Digital. „Musieliśmy szybko i efektywnie opracować nowy sposób docierania do czytelnika, zgodny z naszymi celami biznesowymi. Nowatorskie oprogramowanie Adobe Digital Publishing Suite umożliwia nam tworzenie i produkcję dziennika w ramach rygorystycznego, krótkiego cyklu produkcyjnego oraz obsługę modelu biznesowego opartego na subskrypcji”.

Tabletowa wersja Dagens Nyheter umożliwia wyświetlanie pokazu slajdów, wideo i tak zwanej warstwy na żywo (Live Layer). Live Layer wykorzystuje nakładkę Web View do strumieniowego przekazywania, przez cały dzień, wiadomości z ostatniej chwili i aktualizowanych artykułów. Live Layer obejmuje m.in. tak zwane bogate treści, takie jak materiały wideo. Aplikacja wykorzystuje także funkcje CSS3 do generowania czcionek, co pozwala uzyskać bardziej zaawansowaną, atrakcyjną dla czytelnika formę typograficzną. W najbliższych miesiącach Dagens Nyheter będzie wykorzystywać Digital Publishing Suite do wprowadzania nowych funkcji, które umożliwią czytelnikom wersji tabletowej komunikowanie się z poszczególnymi wydawcami i autorami.„Nowocześni wydawcy magazynów informacyjnych, tacy jak Bonnier, którzy chcą rozszerzyć swoją ofertę na tablety i inne urządzenia cyfrowe, wykorzystując dotychczasowy personel i przepływ pracy, wiedzą, że wykonując ten ważny krok mogą liczyć na pomoc Adobe” — powiedział David Wadhwani, wiceprezes i dyrektor działu rozwiązań kreatywnych i interaktywnych w firmie Adobe. „Ludzie na całej kuli ziemskiej tworzą sobie obraz świata na podstawie gazet. Jesteśmy przekonani, że technologia Adobe pozwoli zachować i rozszerzyć na nowych platformach cyfrowych ważną rolę, jaką dziennikarstwo odgrywa w naszej kulturze”.

Oprogramowanie Adobe Digital Publishing Suite Adobe Digital Publishing Suite oferuje profesjonalnym wydawcom zestaw dostępnych w hostingu gotowych usług,
narzędzi i technologii przeglądania, które umożliwiają tworzenie, publikowanie i sprzedaż treści cyfrowych bezpośrednio oraz przez partnerów dostarczających treści lub najważniejsze rynki komunikacji mobilnej. Oprogramowanie Digital Publishing Suite, opracowane w oparciu o produkty Adobe Creative Suite i Adobe InDesign CS5, umożliwia nowatorskie tworzenie i dostarczanie czytelnikom treści pod marką wydawcy oraz korzystanie z elastycznego modelu sprzedaży i pogłębionych raportów analitycznych. Do narzędzi Adobe Digital Publishing Suite dodane zostały moduły Overlay Creator Panel, Content Viewer, Content Bundler i Digital Publishing Plug-in for InDesign CS5, które przyspieszają przekazywanie edycji cyfrowych na urządzenia biurkowe i tablety.Więcej informacji można znaleźć na stronie www.adobe.com/digitalpublishing oraz na blogu Digital Publishing Suite pod adresem http://blogs.adobe.com/digitalpublishing oraz w serwisie Twitter: http://twitter.com/adobedigitalpub

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home

  Nowoczesny design z nutą ekstrawagancji w domowym wnętrzu? Oczywiście, że jest to możliwe! Marka King Home zachwyci Cię unikalnymi meblami, oświetleniem i wieloma dodatkami do domu, które odmienią Twój salon czy sypialnię.

  2021/02/05 Czytaj dalej
 • Ekskluzywne wieszaki do łazienki Ekskluzywne wieszaki do łazienki

  Marzysz o modnym wieszaku do łazienki? Ekskluzywne wieszaki do łazienki dodadzą eleganckiego charakteru. Na co warto postawić? Sprawdź idealne propozycje w najnowszym artykule!

  2021/01/08 Czytaj dalej
 • kosz na śmieci do kuchni Gdzie kupić kosz na śmieci?

  Gdzie można kupić kosz na śmieci? Mamy tak naprawdę kilka możliwości do wyboru. Zobacz nasz artykuł, w którym omawiamy gdzie na idealny kosz do kuchni na odpadki da się natrafić. Kliknij i czytaj już teraz!

  2020/10/12 Czytaj dalej
 • Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką

  Szukasz wyjątkowych szklanek termicznych na kawę, ale nie wiesz na jakie się zdecydować? Koniecznie sprawdź nasz najnowszy ranking, a w nim znajdziesz TOP3 - najlepszych szklanek z podwójną ścianką! Pyszna kawa gwarantowana!

  2020/09/09 Czytaj dalej
 • jak wyczyścić deskę do krojenia Jak wyczyścić deskę do krojenia?

  Desek do krojenia mamy wiele różnych rodzajów, więc i ich czyszczenie może być odmienne. Jak wyczyścić kuchenną deskę do krojenia, żeby służyła nam jak najdłużej i nie uległa zniszczeniu? O tym w najnowszym artykule!

  2020/08/14 Czytaj dalej