Nowoczesne oświetlenie

Ekologiczne i luksusowe apartamenty w Atenach

2012/09/13

Na przedmieściach Aten w Glyfadzie, w pobliżu pola golfowego, z widokiem na Zatokę i Wyspy Sarońskie, znajdują się trzy luksusowe apartamenty wchodzące w skład kompleksu H2 Residence zaprojektowanego 314 Architecture Studio. Każdy z apartamentów zajmuje imponującą powierzchnię 250 m kw. i z każdego z nich roztacza się widok na wody Zatoki Sarońskiej.

 
W apartamentch, oprócz trzech sypialni w każdym, łazienek, kuchni, jadalni i salonu znajduje się także atrium – otwarta na zewnątrz część połączona z niewielkim wewnętrznym stawem.
 
Projekt apartamentów zakładał stworzenie ekologicznej klimatyzacji wewnątrz powierzchni mieszkalnej. Zostały uwzględnione bioklimatyczne zagadnienia związane z ograniczeniem generowanych przez człowieka zanieczyszczeń zbędących efektem wykorzystania klimatyzacji.
 
Atrium zapewnia nie tylko dopływ naturalnego światła, ale również odprowadza nagrzane powietrze w czasie szczególnie gorących letnich miesięcy. Połączenia między budynkiem a źródłem wody w atrium zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wykorzystać działanie naturalnego systemu chłodzącego ograniczającego zużycie energii elektrycznej.
 
Materiały wykorzystane w czasie wykonania i aranżacji apartamentów są w pełni ekologiczne i zostały dobrane szczególnie starannie pod względem takich elementów jak niska zawartość węgla. 
 
Ściany w pokojach dziennych w apartamentach zdobią freski Gianniego Asprasa.
 
Kompleks apartamentów otoczony jest basenem.
 

 

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home

  Nowoczesny design z nutą ekstrawagancji w domowym wnętrzu? Oczywiście, że jest to możliwe! Marka King Home zachwyci Cię unikalnymi meblami, oświetleniem i wieloma dodatkami do domu, które odmienią Twój salon czy sypialnię.

  2021/02/05 Czytaj dalej
 • Ekskluzywne wieszaki do łazienki Ekskluzywne wieszaki do łazienki

  Marzysz o modnym wieszaku do łazienki? Ekskluzywne wieszaki do łazienki dodadzą eleganckiego charakteru. Na co warto postawić? Sprawdź idealne propozycje w najnowszym artykule!

  2021/01/08 Czytaj dalej
 • kosz na śmieci do kuchni Gdzie kupić kosz na śmieci?

  Gdzie można kupić kosz na śmieci? Mamy tak naprawdę kilka możliwości do wyboru. Zobacz nasz artykuł, w którym omawiamy gdzie na idealny kosz do kuchni na odpadki da się natrafić. Kliknij i czytaj już teraz!

  2020/10/12 Czytaj dalej
 • Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką

  Szukasz wyjątkowych szklanek termicznych na kawę, ale nie wiesz na jakie się zdecydować? Koniecznie sprawdź nasz najnowszy ranking, a w nim znajdziesz TOP3 - najlepszych szklanek z podwójną ścianką! Pyszna kawa gwarantowana!

  2020/09/09 Czytaj dalej
 • jak wyczyścić deskę do krojenia Jak wyczyścić deskę do krojenia?

  Desek do krojenia mamy wiele różnych rodzajów, więc i ich czyszczenie może być odmienne. Jak wyczyścić kuchenną deskę do krojenia, żeby służyła nam jak najdłużej i nie uległa zniszczeniu? O tym w najnowszym artykule!

  2020/08/14 Czytaj dalej