Good Design Award 2011 dla “powder” projektu Kati Meyer-Brühl

2011/01/14

Kolejna realizacja projektantki Kati Meyer-Brühl - charyzmatyczny w swych kształtach fotel i sofa "powder" - zdobyły "Good Design Award"!

Jest to najstarsze, udzielane od 60 lat wyróżnienie, cieszące się największym powodzeniem w międzynarodowym designie. Przyznawane przez sławne "The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design" w kooperacji z Europejskim Centrum Architektury, Sztuki, Designu i Urbanistyki. Kryteria udzielania nagrody zgodne są z pierwotnymi, historycznymi Kryteriami Good Design i oceniają nie tylko funkcjonalność i estetykę, ale uwzględniają jednocześnie współczesne i ważne dla środowiska naturalnego aspekty jak Green Design.

To już trzecie wyróżnienie Good Design dla projektów Kati Meyer-Brühl. Poprzednie zdobyły jej modele: sunrise (2007) i mosspink (2008). Kati Meyer-Brühl jest też zdobywczynią nagrody dla Kreatywnego Talentu Europy Młodego Pokolenia „Europe 40 under 40”. Nagrodą tą - przyznawaną przez „European Centre for Achitecture, Art, Design and Urban Studies” - zostały docenione jej projekty: „mosspink” i „plupp_ap. Sofa”. W konkursie oceniane były realizacje setek współzawodników z 19 krajów. Pomimo młodego wieku projektantka na swoim koncie ma też inne liczne nagrody, jak choćby „red dot” przyznawany przez „Design Center North Rhine-Westphalia”, czy kilkakrotne nominacje do „Design Prize of the Federal Republic of Germany”.

Więcej informacji o projektantce oraz na temat innych ciekawych rozwiązań mebli do siedzenia firmy brühl z Bad Steben, dla której Kati tworzy swoje projekty, można dowiedzieć się na www.bruehl.com. Natomiast od 18. do 23. stycznia nagrodzone wzory, jak i inne modele brühl będzie można oglądać na imm cologne w hali 11.1, stoisko A010-020/B011-021.

{{wszystkie_obrazki}}

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home

  Nowoczesny design z nutą ekstrawagancji w domowym wnętrzu? Oczywiście, że jest to możliwe! Marka King Home zachwyci Cię unikalnymi meblami, oświetleniem i wieloma dodatkami do domu, które odmienią Twój salon czy sypialnię.

  2021/02/05 Czytaj dalej
 • Ekskluzywne wieszaki do łazienki Ekskluzywne wieszaki do łazienki

  Marzysz o modnym wieszaku do łazienki? Ekskluzywne wieszaki do łazienki dodadzą eleganckiego charakteru. Na co warto postawić? Sprawdź idealne propozycje w najnowszym artykule!

  2021/01/08 Czytaj dalej
 • kosz na śmieci do kuchni Gdzie kupić kosz na śmieci?

  Gdzie można kupić kosz na śmieci? Mamy tak naprawdę kilka możliwości do wyboru. Zobacz nasz artykuł, w którym omawiamy gdzie na idealny kosz do kuchni na odpadki da się natrafić. Kliknij i czytaj już teraz!

  2020/10/12 Czytaj dalej
 • Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką

  Szukasz wyjątkowych szklanek termicznych na kawę, ale nie wiesz na jakie się zdecydować? Koniecznie sprawdź nasz najnowszy ranking, a w nim znajdziesz TOP3 - najlepszych szklanek z podwójną ścianką! Pyszna kawa gwarantowana!

  2020/09/09 Czytaj dalej
 • jak wyczyścić deskę do krojenia Jak wyczyścić deskę do krojenia?

  Desek do krojenia mamy wiele różnych rodzajów, więc i ich czyszczenie może być odmienne. Jak wyczyścić kuchenną deskę do krojenia, żeby służyła nam jak najdłużej i nie uległa zniszczeniu? O tym w najnowszym artykule!

  2020/08/14 Czytaj dalej