Nowoczesne oświetlenie

Google będzie wykorzystywać eBook DRM

2010/12/10

Warszawa, 9 grudnia 2010 — Firma Adobe poinformowała, że Google wykupił licencję na oprogramowanie Adobe Content Server 4 jako rozwiązanie do ochrony treści książek elektronicznych dla Google eBooks. Łącznie z Google, oprogramowanie Adobe Content Server wdrożyło już ponad 200 wydawców i dystrybutorów. Jest to najpowszechniej stosowane rozwiązanie do zarządzania prawami dostępu do książek elektronicznych i innych publikacji cyfrowych (Digital Rights Management — DRM).

Jako rozwiązanie obsługujące wiele platform Adobe Content Server umożliwia konsumentom kupowanie lub wypożyczanie książek elektronicznych za pośrednictwem tysięcy punktów, bez konieczności wiązania się z jednym sklepem. Dzięki obsłudze ponad 85 urządzeń i aplikacji przez pakiet dla programistów (SDK) Adobe Reader Mobile konsumenci mogą pobierać i czytać zabezpieczone książki elektroniczne z Google eBooks w formatach PDF i EPUB. Obsługiwane są urządzenia działające na wielu różnych platformach — smartfony, tablety i komputery biurkowe, a także specjalne urządzenia do czytania, takie jak Sony Reader czy Barnes & Noble nook. Pobrane już ponad 13 milionów razy bezpłatne oprogramowanie Adobe Digital Editions do uzyskiwania i czytania książek elektronicznych oraz zarządzania nimi umożliwia przesłanie ich treści cyfrowych do netbooków i komputerów biurkowych, a dzięki rosnącej liczbie aplikacji mobilnych użytkownicy mogą także czytać książki z Google eBooks na tabletach takich jak iPad. Pełną listę można znaleźć tutaj: Urządzenia obsługiwane przez Adobe Digital Editions

„Jesteśmy zadowoleni, że Google dołączył do największej społeczności dystrybutorów treści, którzy chcą dawać konsumentom możliwość czytania książek elektronicznych na różnych platformach i typach urządzeń” — powiedział Dave Burkett, wiceprezes i dyrektor działu rozwiązań kreatywnych w firmie Adobe. „Adobe ułatwia wydawcom poruszanie się w ulegającym szybkim zmianom obszarze mediów, gdzie nowe urządzenia stwarzają nowe szanse biznesowe związane z dystrybucją atrakcyjnych treści”.

Adobe Content Server wchodzi w skład kompleksowego pakietu Digital Publishing Solution do książek elektronicznych, wraz z programami Adobe InDesign CS5, Adobe Digital Editions i Adobe Reader Mobile SDK. Rozwiązanie to umożliwia użytkownikom pobieranie i czytanie książek z Google eBooks bez konieczności wiązania się z określonym formatem lub urządzeniem. Już ponad 200 wydawców i dystrybutorów na całym świecie wykorzystuje to rozwiązanie do bezpiecznego dostarczania użytkownikom treści chronionych prawami autorskimi za pośrednictwem tysięcy punktów zakupu na całym globie, także w wielu bibliotekach publicznych. Zmniejsza ono ryzyko nieautoryzowanej dystrybucji i daje właścicielom treści możliwość elastycznego kształtowania modelu monetyzacji opartego na dostarczaniu treści cyfrowych. Licencję na oprogramowanie Adobe Content Server posiadają już Barnes & Noble, Google, Random House, Sony, WW Norton, OverDrive, Ingram Digital, Kobo, British Library oraz wiele innych firm i instytucji.

Adobe Reader Mobile SDK umożliwia firmom oferowanie smartfonów i czytników, które mogą łatwo pobierać i wyświetlać pliki książek elektronicznych w formacie PDF i otwartym formacie EPUB oraz zarządzać nimi. Inicjatywy Adobe w obszarze książek elektronicznych następują w czasie, w którym Adobe poszerza granice dostarczania nowych wrażeń czytelnikom publikacji cyfrowych wraz z czołowymi wydawcami, takimi jak Condé Nast i Martha Stewart Living Omnimedia. Dzięki tym nowym typom interaktywnego kontaktu z markowymi książkami wydawcy mogą oferować bogate treści na tabletach, smartfonach oraz innych urządzeniach, co przyciąga cenionych subskrybentów i reklamodawców.

Więcej informacji można znaleźć w serwisach Digital Publishing blog oraz Twitter: http://www.twitter.com/adobedigitalpub

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home

  Nowoczesny design z nutą ekstrawagancji w domowym wnętrzu? Oczywiście, że jest to możliwe! Marka King Home zachwyci Cię unikalnymi meblami, oświetleniem i wieloma dodatkami do domu, które odmienią Twój salon czy sypialnię.

  2021/02/05 Czytaj dalej
 • Ekskluzywne wieszaki do łazienki Ekskluzywne wieszaki do łazienki

  Marzysz o modnym wieszaku do łazienki? Ekskluzywne wieszaki do łazienki dodadzą eleganckiego charakteru. Na co warto postawić? Sprawdź idealne propozycje w najnowszym artykule!

  2021/01/08 Czytaj dalej
 • kosz na śmieci do kuchni Gdzie kupić kosz na śmieci?

  Gdzie można kupić kosz na śmieci? Mamy tak naprawdę kilka możliwości do wyboru. Zobacz nasz artykuł, w którym omawiamy gdzie na idealny kosz do kuchni na odpadki da się natrafić. Kliknij i czytaj już teraz!

  2020/10/12 Czytaj dalej
 • Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką

  Szukasz wyjątkowych szklanek termicznych na kawę, ale nie wiesz na jakie się zdecydować? Koniecznie sprawdź nasz najnowszy ranking, a w nim znajdziesz TOP3 - najlepszych szklanek z podwójną ścianką! Pyszna kawa gwarantowana!

  2020/09/09 Czytaj dalej
 • jak wyczyścić deskę do krojenia Jak wyczyścić deskę do krojenia?

  Desek do krojenia mamy wiele różnych rodzajów, więc i ich czyszczenie może być odmienne. Jak wyczyścić kuchenną deskę do krojenia, żeby służyła nam jak najdłużej i nie uległa zniszczeniu? O tym w najnowszym artykule!

  2020/08/14 Czytaj dalej