Nowoczesne oświetlenie

Indie: Dom ze stawem w środku

2012/09/12

Architekci ze Studio Mumbai Architects przygotowali nowy projekt dla domu w Bandrze, w Indiach. Projekt zakładał całkowitą rozbiórkę znajdującego się w tym miejscu budynku i wzniesienie nowego od postaw, z dodatkowym piętrem, tarasem oraz miejscem na aranżację niekonwencjonalnego rozwiązania, czyli wewnętrznego małego stawu. W domu pojawiło się oczywiście również więcej naturalnej roślinności i światła.

 
Dom w Bandrze ma nie jeden, ale kilka wewnętrznych stawów i sadzawek, które znajdują się pomiędzy trzema poziomami. Największy z nich, w którym przez większość dnia odbijają się refleksy słoneczne znajduje się koło drewnianych schodów prowadzących na rozległy taras.
 
Wnętrze domu ukryte jest za warstwami szkła i drewnianymi ekranami. Za wejściową galerią znajduje się podwójnej wysokości pokój dzienny z marmurową podłogą i ze ścianami również wyłożonych marmurem. Drzwi pokoju dziennego otwierają przed mieszkańcami drogę na rozległy i zaprojektowany z rozmachem belkowany taras z widokiem na ogród i  na przestrzeń miejską.
 
Wewnętrzna dekoracje obejmuje również bambusową ścianę zaprojektowaną do strony ruchliwej ulicy, przy której znajduje się dom. Ściana skutecznie chroni przed miejskim zgiełkiem, jak również zapewnia zdumiewającą grę światła i cienia w słoneczny dzień.
 
« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home

  Nowoczesny design z nutą ekstrawagancji w domowym wnętrzu? Oczywiście, że jest to możliwe! Marka King Home zachwyci Cię unikalnymi meblami, oświetleniem i wieloma dodatkami do domu, które odmienią Twój salon czy sypialnię.

  2021/02/05 Czytaj dalej
 • Ekskluzywne wieszaki do łazienki Ekskluzywne wieszaki do łazienki

  Marzysz o modnym wieszaku do łazienki? Ekskluzywne wieszaki do łazienki dodadzą eleganckiego charakteru. Na co warto postawić? Sprawdź idealne propozycje w najnowszym artykule!

  2021/01/08 Czytaj dalej
 • kosz na śmieci do kuchni Gdzie kupić kosz na śmieci?

  Gdzie można kupić kosz na śmieci? Mamy tak naprawdę kilka możliwości do wyboru. Zobacz nasz artykuł, w którym omawiamy gdzie na idealny kosz do kuchni na odpadki da się natrafić. Kliknij i czytaj już teraz!

  2020/10/12 Czytaj dalej
 • Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką

  Szukasz wyjątkowych szklanek termicznych na kawę, ale nie wiesz na jakie się zdecydować? Koniecznie sprawdź nasz najnowszy ranking, a w nim znajdziesz TOP3 - najlepszych szklanek z podwójną ścianką! Pyszna kawa gwarantowana!

  2020/09/09 Czytaj dalej
 • jak wyczyścić deskę do krojenia Jak wyczyścić deskę do krojenia?

  Desek do krojenia mamy wiele różnych rodzajów, więc i ich czyszczenie może być odmienne. Jak wyczyścić kuchenną deskę do krojenia, żeby służyła nam jak najdłużej i nie uległa zniszczeniu? O tym w najnowszym artykule!

  2020/08/14 Czytaj dalej