Nowoczesne oświetlenie

Jak przechowywać warzywa i owoce?

2015/04/09

Warzywa i owoce są źródłem witamin, pierwiastków oraz ważnych dla naszego zdrowia składników odżywczyc- o ile dobrze je przechowujemy. Po pierwsze nie wszystkie owoce mają swoje miejsce w lodówce. Owoce takie jak mango, ananas, banany, awokado stracą w niej swój smak. Do lodówki nie powinniśmy również wkładać ogórków, cukinii i pomidorów, a także cebuli i ziemniaków. Podobnie jak owoce, mogą stracić swój smak oraz szybciej się zepsuć. Co więcej, każdy owoc czy warzywo powinniśmy przechowywać osobno- najlepiej w przeznaczonych do tego pojemniczkach. Pamiętaj, że owoce i warzywa nie powinny być owinięte w foliowe woreczki, papier śniadaniowy czy folię aluminiową. W takim szczelnym zamknięciu żywność zamienia się w substancje bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia. Zainwestuj w kilka ładnych pojemników, które przede wszystkim zachowają świeżość i aromat ulubionego jedzenia oraz będą ozdobą w Twojej kuchni.
Wszystkie prezentowane pojemniczki dostępne są w sklepie SuperWnetrze.pl (KLIK) 

Pojemnik do przechowywania pomidora zapobiegnie wyschnięciu i przyspieszonemu zepsuciu owocu. Do kupienia w sklepie SuperWnetrze.pl (KLIK) 

Pojemnik na paprykę, który z powodzeniem możesz pozostawić na blacie kuchennym. Papryka nie zepsuje się i nie straci swojego zapachu. Do kupienia w sklepie SuperWneytrze.pl (KLIK)  

Cytryna wcale nie musi pozostawać w lodówce. Włóż ją do estetycznego pojemniczka i miej zawsze pod ręką wtedy, gdy masz ochotę na rozgrzewającą herbatkę z witaminą C. Pojemnik jest dostępny w sklepie SuperWnetrze.pl (KLIK)

Drażniący zapach cebuli nie musi się rozprzestrzeniać na całą lodówkę. Specjalny pojemniczek na cebulę zachowa aromat cebuli w środku i zapobiegnie jej szybkiemu nadpsuciu. Pojemnik jest dostępny w sklepie SuperWnetrze.pl (KLIK)

Ceramiczny słoiczek na miód w zestawie z drewnianym czerpakiem to atrakcyjny sposób na przechowywanie miodu w zasięgu ręki. Ciesz się pysznym śniadaniem zawsze wtedy, gdy masz na to ochotę. Słoiczek do kupienia w sklepie SuperWnetrze.pl (KLIK)
 

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Mój piękny ogród Mój piękny ogród

  Czy jesteś zapalonym ogrodnikiem? Kochasz kwiaty ogrodowe? Prace w Twoim pięknym ogrodzie sprawiają Ci niesamowitą przyjemność i frajdę? Projektowanie ogrodów jest tak samo złożonym zadaniem jak projektowanie wnętrz. Wymaga umiejętności planowania przestrzennego, wyobraźni, a przede wszystkim pasji. Oczywiście każdy z nas chciałby mieć piękny ogród, zwłaszcza wiosną i latem. Ale skąd zaczerpnąć pomysł na ogród?

  2015/05/03 Czytaj dalej
 • Wiosenne szklanki Sagaform Wiosenne szklanki Sagaform

  Wraz z wiosennym powiewem szwedzka marka Sagaform wypuściła wyjątkową kolekcję zdobionego szkła. Różnej wielkości kolorowe szklanki do wody i do soków podkreślą wiosenny styl Twojego stołu. W kolekcji Sagaform Fantasy znajdziesz także uniwersalne kieliszki z nadrukiem

  2015/04/30 Czytaj dalej
 • Spektakularne bańki mydlane Spektakularne bańki mydlane

  Bańki mydlane są wspaniałą atrakcją, zwłaszcza podczas przyjęć. Duże bańki mydlane są niezwykle efektowne. Zachwycają i na długo pozostawiają piękne wspomnienia wśród gości na weselu, na zabawie urodzinowej Twojego dziecka, a także na imprezie masowej. Czy uważasz, że powinieneś mieć przepis na bańki mydlane? Czy wiesz, jak zrobić duże bańki mydlane?

  2015/04/26 Czytaj dalej
 • Chłodząca butelka na wodę Chłodząca butelka na wodę

  Podczas podróży, treningu, przejażdżki rowerowej, w pracy i na zakupach… letnią porą zawsze jesteś spragniony wody. Jednak butelki, w których powszechnie sprzedawana jest woda, szybko się nagrzewają, a zawartość traci swój smak. Producent butelek plastikowych Cool Gear proponuje wszystkim aktywistom specjalny bidon na wodę.

  2015/04/23 Czytaj dalej
 • Najpopularniejsze akcesoria do alkoholi Najpopularniejsze akcesoria do alkoholi

  Z pewnością nie raz byłeś organizatorem niezapomnianego spotkania towarzyskiego. Te pełne śmiechu wieczory, kiedy można się odprężyć i delektować ulubionym alkoholem z przyjaciółmi- często na długo zapadają w pamięć. Jednak nawet wytrawnemu gospodarzowi przyjęć przyda się krótka lekcja o akcesoriach do alkoholi.

  2015/04/14 Czytaj dalej