Nowoczesne oświetlenie

Kąpiel idealna

2011/01/14

Po ciężkim dniu każdy zasługuje na bezcenną chwilę relaksu – odprężającą kąpiel lub orzeźwiający prysznic. Pamiętamy jednak, żeby w pełni móc się tym momentem cieszyć, niezbędne jest zadbanie o odpowiednią temperaturę wody.

Kąpiel idealna
Nadrzędna zasada tutaj brzmi – im cieplej, tym krócej. Jeżeli narazimy się na zbyt długie przebywanie w za gorącej wodzie, zaryzykujemy nie tylko przesuszenie skóry, ale też zawroty głowy, a nawet zaburzenia krążenia i pracy serca. Zbyt wysoka temperatura może również powodować obrzęki nóg, nie sprzyjając też jednemu z głównych wrogów kobiecego ciała – cellulitowi. Tylko kilkuminutowa, gorąca kąpiel zadziała naprawdę rozluźniająco, jednocześnie rozgrzewając organizm i pobudzając ciśnienie krwi. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie, jeżeli mamy problemy z sercem, nadciśnieniem lub przy skłonności do żylaków. Tutaj alternatywą będzie kąpiel chłodna (o temperaturze wody między 26 a 35˚C), która pozwoli złagodzić stres i ułatwi zaśnięcie. Kąpielą chłodniejszą możemy rozkoszować się dłużej - od 15 do 30 minut.

W służbie zdrowiu, ale też wygodzie


Aby cieszyć się kąpielą idealną nie trzeba wcale tracić czasu na ciągłe regulowanie temperatury wody. O wiele wygodniejsze będzie zaopatrzenie naszej łazienki w baterie z termostatem, który zrobi to za nas – i to z dokładnością do 1˚C. – Sercem każdej tego typu baterii jest termostat, który steruje mechanizmem mieszania ciepłej i zimnej wody – wyjaśnia Katarzyna Dietrich z firmy Deante. – Najpierw na regulatorze temperatury ustawiamy tę najbardziej nam odpowiadającą. Wtedy znajdujący się w baterii mechanizm zaczyna mieszać wodę ciepłą z zimną, przy czym pierwszeństwo w dopływie ma ciepła woda. Jest ona pobierana tylko do momentu, gdy jej temperatura nie przekroczy ustawionej przez nas wartości. Wówczas dopiero zaczyna się mieszanie z wodą zimną – podsumowuje ekspert. Dodatkowym atutem baterii termostatowej jest jej duża skala – temperaturę wody można bowiem ustawiać w zakresie od 20 do 60˚C, w zależności od naszych upodobań i oczekiwań. Przygotowując kąpiel idealną, powinniśmy zatroszczyć się o bezpieczeństwo – przede wszystkim dzieci i osób starszych, które są szczególnie narażone na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. I tutaj pomocne okażą się baterie termostatowe, które dzięki specjalnej blokadzie chronią przed poparzeniem się zbyt gorącą wodą. Jak wyjaśnia Katarzyna Dietrich – Aby przestawić temperaturę na wyższą niż 38˚C należy najpierw wcisnąć specjalny bolec, który umożliwi przekręcenie pokrętła temperatury. Odpowiednio dobrana temperatura wody zagwarantuje nam taki relaks, jakiego właśnie oczekujemy. Warto zatem zadbać o to, aby nasza kąpiel nie była ani za gorąca, ani za zimna – tylko po prostu idealna.

{{wszystkie_obrazki}}

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home

  Nowoczesny design z nutą ekstrawagancji w domowym wnętrzu? Oczywiście, że jest to możliwe! Marka King Home zachwyci Cię unikalnymi meblami, oświetleniem i wieloma dodatkami do domu, które odmienią Twój salon czy sypialnię.

  2021/02/05 Czytaj dalej
 • Ekskluzywne wieszaki do łazienki Ekskluzywne wieszaki do łazienki

  Marzysz o modnym wieszaku do łazienki? Ekskluzywne wieszaki do łazienki dodadzą eleganckiego charakteru. Na co warto postawić? Sprawdź idealne propozycje w najnowszym artykule!

  2021/01/08 Czytaj dalej
 • kosz na śmieci do kuchni Gdzie kupić kosz na śmieci?

  Gdzie można kupić kosz na śmieci? Mamy tak naprawdę kilka możliwości do wyboru. Zobacz nasz artykuł, w którym omawiamy gdzie na idealny kosz do kuchni na odpadki da się natrafić. Kliknij i czytaj już teraz!

  2020/10/12 Czytaj dalej
 • Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką

  Szukasz wyjątkowych szklanek termicznych na kawę, ale nie wiesz na jakie się zdecydować? Koniecznie sprawdź nasz najnowszy ranking, a w nim znajdziesz TOP3 - najlepszych szklanek z podwójną ścianką! Pyszna kawa gwarantowana!

  2020/09/09 Czytaj dalej
 • jak wyczyścić deskę do krojenia Jak wyczyścić deskę do krojenia?

  Desek do krojenia mamy wiele różnych rodzajów, więc i ich czyszczenie może być odmienne. Jak wyczyścić kuchenną deskę do krojenia, żeby służyła nam jak najdłużej i nie uległa zniszczeniu? O tym w najnowszym artykule!

  2020/08/14 Czytaj dalej