Kierunek: Singapur - Gardens by the Bay

2013/04/01

 

Ogród w mieście czy Miasto w ogrodzie? Singapur robi wszystko, by jak najbardziej zbliżyć miejską architekturę do natury. Efektem takiej polityki jest Gardens by The Bay - ogromny park, zajmujący powierzchnię 101 hektarów. Otwarte w lipcu ubiegłego roku, od razu stały się główną atrakcją azjatyckiej metropolii.

Ogród jest podzielony na trzy części: Bay South, Bay East i Bay Central. Najbardziej rozpoznawalnym elementem są gigantyczne struktury przypominające drzewa. Dominują nad krajobrazem ogrodu, podkreślając jednocześnie,  że możliwe jest połączenie techniki i natury. Supertrees, bo tak zostały nazwane, są porośnięte roślinnością z całego świata. Najwyższe z nich mierzą nawet 50 m. Ich futurystyczny charakter najlepiej uwidacznia się po zapadnięciu zmierzchu – wówczas stanowią niesamowitą grę świateł i iluminacji.

 

 

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Hotel Piramida Spa&Wellness Hotel Piramida Spa&Wellness

  Piramida położona jest w rekreacyjnej dzielnicy Tychów - Paprocany nad Jeziorem Paprocańskim i w otoczeniu Puszczy Pszczyńskiej, w odległości 2,5 km od centrum miasta

  2016/08/11 Czytaj dalej
 • Najdroższy hotel świata Najdroższy hotel świata

  Jeśli dbałość o bezpieczeństwo jest wyznacznikiem w poszukiwaniu luksusowego wypoczynku, to najdroższy penthouse świata spełnia ten warunek w 100%. Na piękne panoramy Jeziora Genewskiego i Mont Blanc patrzy się przez kuloodporne okna, również niemal pancerne drzwi zapewniają spokojny sen. Dzięki takim środkom ostrożności jest to miejsce często wybierane przez ważne osobistości świata polityki i celebrytów.

  2016/04/01 Czytaj dalej
 • Największa choinka na świecie Największa choinka na świecie

  14 grudnia 2013 roku rozbłysła największa choinka świata. Setki gapiów patrzyło, jak miejscowy ksiądz za pomocą tabletu, włączył oświetlenie na nietypowej choince, umieszczonej na wzgórzu nad miastem Gubbio w regionie Umbria (Włochy).

  2015/12/18 Czytaj dalej
 • Największy labirynt na świecie Największy labirynt na świecie

  Największy na świecie labirynt powstał w Dobrzycy na Pomorzu Zachodnim, niedaleko Koszalina. Niezwykle skomplikowany labirynt położony w Ogrodach Hortulus Spectabilis tworzą 11-letnie graby, które tworzą iście magiczny klimat.

  2015/12/17 Czytaj dalej
 • Szklany punkt widokowy Glacier Skywalk Szklany punkt widokowy Glacier Skywalk

  Park Narodowy Jasper, położony w południowo-wschodniej części kanadyjskiej prowincji Alberta, to jeden z najpiękniejszych, najstarszych i zarazem największych parków narodowych w Kanadzie.

  2015/12/15 Czytaj dalej