Kreatywne zabawki z kartonu

2015/07/23

Na sklepowych półkach pojawiają się coraz wymyślniejsze i droższe zabawki. Zapominamy, że dzieci nie potrzebują wiele by czuć się szczęśliwe - tylko trochę wyobraźni i dobre towarzystwo.

Świetnym pomysłem na wspólną zabawę są zabawki z kartonu. Wystarczy tektura, dobry pomysł i trochę chęci, a powstaną prawdziwe cuda: dom, zamek albo rakieta z kartonu. Tekturowe zabawki są tanie, kreatywne i ekologiczne. Dzieci mogą je samodzielnie przerabiać, dekorować, wyklejać i malować. Gdy własnoręcznie zrobiona zabawka się znudzi, można ją po prostu wyrzucić bez szkody dla środowiska i własnej kieszeni.

Jeśli masz dwie lewe ręce to prac manualnych, możesz zamówić gotowe kartonowe zabawki do składania. Na rynku pojawiło się wiele sklepów, z ciekawą ofertą skierowaną do pomysłowych rodziców, takich jak HOCKOsklep czy Trzy Myszy. Oto nasze inspiracje.

Źródło zdjęć: Pinterest

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Kate Moss w roli dekoratorki wnętrz. Jak się spisała? Kate Moss w roli dekoratorki wnętrz. Jak się spisała?

  Kate Moss, jedna z największych ikon mody, spróbowała swoich sił jako dekoratorka wnętrz w ramach współpracy z inwestorem budowlanym - firmą YOO. Brytyjska supermodelka urządziła ekskluzywną rezydencję typu Barnhouse, położoną w samym sercu angielskiej wsi - Cotswold.

  2015/09/29 Czytaj dalej
 • Księgarnia, w której unosi się duch tajemnicy Księgarnia, w której unosi się duch tajemnicy

  Księgarnia Fangsuo zaprojektowana przez Chu Chih-Kang Space Design to miejsce inspirowane sekretnymi bibliotekami, które mieściły się w pobliżu, czy też w podziemiach buddyjskich świątyń. Od wieków biblioteka była synonimem gromadzonej mądrości, co znajduje odzwierciedlenie w chińskiej tradycji i jezyku mandaryńskim.

  2015/09/27 Czytaj dalej
 • Księżycowa lampa od studia Acorn Księżycowa lampa od studia Acorn

  Studio Acorn wpadło na genialny w swojej prostocie pomysł, który podbił serca tysięcy osób. Kreatywny zespół z Tajwanu zaprojektował linię lamp, imitujących wygląd księżyca w pełni. Lampa Luna to dostępna w siedmiu rozmiarach konstrukcja z włókna szklanego, w której ukryto diody LED.

  2015/09/26 Czytaj dalej
 • Przeźroczysty namiot Oasis Przeźroczysty namiot Oasis

  Litewski architekt, Vytautas Puzeras, postanowił stworzyć miejsce, które pozwala przebywać blisko ntury, zapewniając równocześnie spokój i bezpieczeństwo. Zaprojektowana przez niego konstrukcja, nazwana Oasis, znajduje sie aktualnie w fazie testów.

  2015/09/22 Czytaj dalej
 • Stół, który skrywa tajemnicę Stół, który skrywa tajemnicę

  Max Lamb to projektant i artysta, który stara się tworzyć wyłacznie przemyślane i funkcjonalne przedmioty, wykorzystując do tego wartościowe i trwałe materiały. Jego kolekcja mebli Planks, to, jak sama nazwa wskazuje, wykonane z drewna stoły, ławki i szafki, wzorowane na prostych stołach stolarskich oraz meblach spotykanych na angielskiej wsi w XVII i XVIII wieku.

  2015/09/20 Czytaj dalej