Krzesło-Ośmiornica

2011/01/14

Octopus Chair to krzesło zaprojektowane przez hiszpańskiego artystę Maximo Riera. Należy ono limitowanej serii i jest częścią kolekcji "Animal Chairs", w której znajduje się piętnaście mebli, których kształty zostały zainspirowane sylwetkami rozmaitych zwierząt od gadów do ssaków. Maximo Riera przykłada bardzo dużą wagę do szczegółów i wiernego oddania wyglądu zwierzęcia, widać to doskonale na przykładzie krzesła Octopus. Ciało ośmiornicy jest przedstawione niezwykle realistycznie, zostało zespolone z  krzesłem w klasycznym stylu w prawdziwie mutualistycznym uścisku - głowa zwierzęcia jest jednocześnie oparciem, skręcone, mięsiste macki wijące się na podłodze zastępują tylne nogi. Nad projektem pracowało ponad trzydziestu profesjonalistów, do wykonania mebla użyto frezarki CNC, zastosowanie najnowocześniejszej technologii pozwoliło na wycinanie fragmentów rzeźby z pianki, a następnie złożenie z nich całego krzesła.Efekt jest zadziwiający, trudno pozostać obojętnym wobec tego niezwykłego  mebla, który śmiało może pretendować do miana dzieła sztuki.

{{wszystkie_obrazki}}

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home

  Nowoczesny design z nutą ekstrawagancji w domowym wnętrzu? Oczywiście, że jest to możliwe! Marka King Home zachwyci Cię unikalnymi meblami, oświetleniem i wieloma dodatkami do domu, które odmienią Twój salon czy sypialnię.

  2021/02/05 Czytaj dalej
 • Ekskluzywne wieszaki do łazienki Ekskluzywne wieszaki do łazienki

  Marzysz o modnym wieszaku do łazienki? Ekskluzywne wieszaki do łazienki dodadzą eleganckiego charakteru. Na co warto postawić? Sprawdź idealne propozycje w najnowszym artykule!

  2021/01/08 Czytaj dalej
 • kosz na śmieci do kuchni Gdzie kupić kosz na śmieci?

  Gdzie można kupić kosz na śmieci? Mamy tak naprawdę kilka możliwości do wyboru. Zobacz nasz artykuł, w którym omawiamy gdzie na idealny kosz do kuchni na odpadki da się natrafić. Kliknij i czytaj już teraz!

  2020/10/12 Czytaj dalej
 • Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką

  Szukasz wyjątkowych szklanek termicznych na kawę, ale nie wiesz na jakie się zdecydować? Koniecznie sprawdź nasz najnowszy ranking, a w nim znajdziesz TOP3 - najlepszych szklanek z podwójną ścianką! Pyszna kawa gwarantowana!

  2020/09/09 Czytaj dalej
 • jak wyczyścić deskę do krojenia Jak wyczyścić deskę do krojenia?

  Desek do krojenia mamy wiele różnych rodzajów, więc i ich czyszczenie może być odmienne. Jak wyczyścić kuchenną deskę do krojenia, żeby służyła nam jak najdłużej i nie uległa zniszczeniu? O tym w najnowszym artykule!

  2020/08/14 Czytaj dalej