Łazienka we włoskim stylu

2017/01/27

Włoski styl cechuje się przede wszystkim wysoką jakością wykonania i designem na najwyższym poziomie. Łazienka urządzona w stylu włoskim powinna być utrzymana w kolorach ziemi - od bieli, przez beże i szarości, po brązy i czernie.

Takie barwy łatwo zestawiać ze sobą, uzyskując efekt bezpretensjonalnej elegancji. Designerska bateria czy główka prysznicowa nie tyko zapewnią komfort użytkowania, ale także same w sobie mogą być ozdobą wnętrza, w którym nie znajdziemy wielu dekoracji i bibelotów.

Obecnie styl włoski cechuje się raczej dążeniem do minimalizmu i prostoty, a projektanci urządzający w ten sposób wnętrza ograniczają obecność ozdób i dekoracji do minimum. Jeszcze innym, bardzo prostym sposobem na dodanie łazience włoskiego charakteru są świece. Najlepiej ustawić je w szklanych wazonach i świecznikach, w których odbijać się będzie płomień, rozświetlając wnętrze. Jeśli chcecie dowiedzieć się najnowszych newsów z branży wnętrzarskiej zaglądnijcie na naszego bloga.« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »