Nowoczesne oświetlenie

Loft w Düsseldorfie w minimalistycznym stylu

2012/09/10

Architekt Bruno Erpicum z AABE Erpicum&Partners podjął wymagające wyzwanie właścicieli loftu w Düsseldorfie, dla których design i aranżacja wnętrz jest prawdziwą pasją. Loft zajmuje powierzchnię  600 m kw.   Zaprojektował przestrzeń mieszkalną i wypoczynkową we wnętrzu budynku, który historią sięga II wojny światowej, kiedy w tym miejscu mieściły się magazyny i tereny 

 
Brukowane wewnętrzne podwórko prowadzi wprost do stylowo zaprojektowanych loftów, których minimalizm oraz niemalże ascetyczna aranżacja zostały wykonane przy pomocy cegły, drewna, szkła oraz marmuru. Szklana ściana fasady budynku sprawia, że wnętrze jest dobrze oświetlone, co razem z odpowiednią aranżacją daje efekt wyjątkowej jasności i przestronności. 
 
Wewnętrzne ściany zostały usunięte w pozornie niedbały sposób - cały czas widoczne są fragmenty cegły. Zastąpiono je nowymi ścianami działowymi w kolorze czystej bieli. Oprócz tego pojawiły się niepełne ściany wykonane z cegły niepokrytej farbą, przy pomocy których wydzielono kolejne, mniejsze przestrzenie w rozległej powierzchni loftu. Ściany pozbawione są przytłaczających i błahych, a przez co zupełnie zbędnych w tym ascetycznym wnętrzu dodatków. 
 
Architekt oprócz wnętrza zaprojektował również jego wyposażenie. Meble zostały wykonane na zamówienie według indywidualnego projektu i wyróżniają się podobnym do klimatu loftu surowym, ascetycznym zamysłem ich twórcy.
 
Minimalizm w tym przypadku jest realizowany wyjątkowo konsekwentnie. Projektant podkreślił nie tylko surowe piękno materiałów, ale również historię tego miejsca, które nie potrzebuje przepychu w aranżacji, ale właśnie spokojnego minimalizmu.
 

 

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home

  Nowoczesny design z nutą ekstrawagancji w domowym wnętrzu? Oczywiście, że jest to możliwe! Marka King Home zachwyci Cię unikalnymi meblami, oświetleniem i wieloma dodatkami do domu, które odmienią Twój salon czy sypialnię.

  2021/02/05 Czytaj dalej
 • Ekskluzywne wieszaki do łazienki Ekskluzywne wieszaki do łazienki

  Marzysz o modnym wieszaku do łazienki? Ekskluzywne wieszaki do łazienki dodadzą eleganckiego charakteru. Na co warto postawić? Sprawdź idealne propozycje w najnowszym artykule!

  2021/01/08 Czytaj dalej
 • kosz na śmieci do kuchni Gdzie kupić kosz na śmieci?

  Gdzie można kupić kosz na śmieci? Mamy tak naprawdę kilka możliwości do wyboru. Zobacz nasz artykuł, w którym omawiamy gdzie na idealny kosz do kuchni na odpadki da się natrafić. Kliknij i czytaj już teraz!

  2020/10/12 Czytaj dalej
 • Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką

  Szukasz wyjątkowych szklanek termicznych na kawę, ale nie wiesz na jakie się zdecydować? Koniecznie sprawdź nasz najnowszy ranking, a w nim znajdziesz TOP3 - najlepszych szklanek z podwójną ścianką! Pyszna kawa gwarantowana!

  2020/09/09 Czytaj dalej
 • jak wyczyścić deskę do krojenia Jak wyczyścić deskę do krojenia?

  Desek do krojenia mamy wiele różnych rodzajów, więc i ich czyszczenie może być odmienne. Jak wyczyścić kuchenną deskę do krojenia, żeby służyła nam jak najdłużej i nie uległa zniszczeniu? O tym w najnowszym artykule!

  2020/08/14 Czytaj dalej