Łóżko - Tratwa

2010/09/09

Sen to nasza co nocna podróż, w objęciach Morfeusza każdy z nas staje się wędrowcem i może podróżować w czasie i przestrzeni wolny i nieograniczony odległością. Czy może więc istnieć lepsze łóżko niż The Float - łóżko - tratwa, projekt  David'a Turnbridge'a zrealizowany przez pochodzącą z Nowej Zelandii firmę Okooko. Nazwa "Okooko" pochodzi od maoryskiego określenia „kołysać w ramionach”, a sama, specjalizująca się wprodukcji luksusoych łóżek i materacy firma wierzy w moc w dobrego i spokojnego snu.  Autor  projektu The Float odbył podróż przez morze Karaibskie i Pacyfik wraz ze swoją rodziną,  " Zapomniałem o łóżkach i starałem się skoncentrować na samym śnieniu. Pytałem wielu ludzi co znaczy dla nich sen. Niezmienne powatrzaly się takie skojarzenia jak dryfowanie, kołysanie, przytulny, romantyczny. Te odczucia stały się punktem wyjściowym dla mojego projektu (..) " - mówi David Turnbridge.

"Łóżko jest trawą, która niesie nas przez przerażajace sztormy koszmarów do spokojnego przebudzenia". W trakcie swoich przemysleń David Turnbridge doszedł do wniosku, że łóżko powinno mieć bardziej romantyczną i elastyczną formę niż do tej pory, powinno być mobilne, aby właściciel mogł dowolnie je przestawiać. W efekcie powstało łóżko - tratwa - The Float.  Oryginalna konstrukcja otula i daje poczucie bezpieczeństwa tworząc intymną przestrzeń. Mebel powstał z ekologicznych materiałów: jak naturalny lateks, bambus i wełna, ramę wykonano z wodoodpornego drewna z lasów Nowej Zelandii.

Łóżko Float zostało pierwszy raz pokazane na Międzynarodowej Wystawie Mebli New Zeland Furniture Fashion i otrzymało nagrodę dla najlepszego, sypialnianego mebla.

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home

  Nowoczesny design z nutą ekstrawagancji w domowym wnętrzu? Oczywiście, że jest to możliwe! Marka King Home zachwyci Cię unikalnymi meblami, oświetleniem i wieloma dodatkami do domu, które odmienią Twój salon czy sypialnię.

  2021/02/05 Czytaj dalej
 • Ekskluzywne wieszaki do łazienki Ekskluzywne wieszaki do łazienki

  Marzysz o modnym wieszaku do łazienki? Ekskluzywne wieszaki do łazienki dodadzą eleganckiego charakteru. Na co warto postawić? Sprawdź idealne propozycje w najnowszym artykule!

  2021/01/08 Czytaj dalej
 • kosz na śmieci do kuchni Gdzie kupić kosz na śmieci?

  Gdzie można kupić kosz na śmieci? Mamy tak naprawdę kilka możliwości do wyboru. Zobacz nasz artykuł, w którym omawiamy gdzie na idealny kosz do kuchni na odpadki da się natrafić. Kliknij i czytaj już teraz!

  2020/10/12 Czytaj dalej
 • Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką

  Szukasz wyjątkowych szklanek termicznych na kawę, ale nie wiesz na jakie się zdecydować? Koniecznie sprawdź nasz najnowszy ranking, a w nim znajdziesz TOP3 - najlepszych szklanek z podwójną ścianką! Pyszna kawa gwarantowana!

  2020/09/09 Czytaj dalej
 • jak wyczyścić deskę do krojenia Jak wyczyścić deskę do krojenia?

  Desek do krojenia mamy wiele różnych rodzajów, więc i ich czyszczenie może być odmienne. Jak wyczyścić kuchenną deskę do krojenia, żeby służyła nam jak najdłużej i nie uległa zniszczeniu? O tym w najnowszym artykule!

  2020/08/14 Czytaj dalej