Międzynarodowy Port Lotniczy Kansai

2013/08/08


Jeśli podczas letnich wojaży zawitasz w okolice Kobe w Japonii, na pewno przyjdzie Ci bliżej zapoznać się z niesamowitym osiągnięciem współczesnych konstruktorów - Lotniskiem Kansai. "Jasna plama pośród czarnej nocy" - to opinie pilotów, lądujących na Kansai nocą. Istotnie, lotnisko ulokowane jest na sztucznej wyspie w Zatoce Osaka. 

Aby sprostać wyzwaniu, jakie niesie ze sobą wznoszenie czegokolwiek na teranech narażonych na silne osiadanie - a w tym przypadku nawet na zatopienie - całość musi charakteryzować się specjalną konstrukcją. Jej elementy nie są sztywno połączone, ale elastyczne. Całość jest monitorowana przez 24h na dobę. Najdłuższy terminal na świecie zaprojektował znany włoski architekt Renzo Piano.

 

 

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Hotel Piramida Spa&Wellness Hotel Piramida Spa&Wellness

  Piramida położona jest w rekreacyjnej dzielnicy Tychów - Paprocany nad Jeziorem Paprocańskim i w otoczeniu Puszczy Pszczyńskiej, w odległości 2,5 km od centrum miasta

  2016/08/11 Czytaj dalej
 • Najdroższy hotel świata Najdroższy hotel świata

  Jeśli dbałość o bezpieczeństwo jest wyznacznikiem w poszukiwaniu luksusowego wypoczynku, to najdroższy penthouse świata spełnia ten warunek w 100%. Na piękne panoramy Jeziora Genewskiego i Mont Blanc patrzy się przez kuloodporne okna, również niemal pancerne drzwi zapewniają spokojny sen. Dzięki takim środkom ostrożności jest to miejsce często wybierane przez ważne osobistości świata polityki i celebrytów.

  2016/04/01 Czytaj dalej
 • Największa choinka na świecie Największa choinka na świecie

  14 grudnia 2013 roku rozbłysła największa choinka świata. Setki gapiów patrzyło, jak miejscowy ksiądz za pomocą tabletu, włączył oświetlenie na nietypowej choince, umieszczonej na wzgórzu nad miastem Gubbio w regionie Umbria (Włochy).

  2015/12/18 Czytaj dalej
 • Największy labirynt na świecie Największy labirynt na świecie

  Największy na świecie labirynt powstał w Dobrzycy na Pomorzu Zachodnim, niedaleko Koszalina. Niezwykle skomplikowany labirynt położony w Ogrodach Hortulus Spectabilis tworzą 11-letnie graby, które tworzą iście magiczny klimat.

  2015/12/17 Czytaj dalej
 • Szklany punkt widokowy Glacier Skywalk Szklany punkt widokowy Glacier Skywalk

  Park Narodowy Jasper, położony w południowo-wschodniej części kanadyjskiej prowincji Alberta, to jeden z najpiękniejszych, najstarszych i zarazem największych parków narodowych w Kanadzie.

  2015/12/15 Czytaj dalej