Nowoczesne oświetlenie

Moda na ECO kolekcje

2010/07/07

Świat mody już od kilku sezonów zwraca się w kierunku Eco kolekcji. Wśród wielu projektantów kierujących się trendem stosowania przyjaznych środowisku materiałów są takie nazwiska jak Anyi Hindmarch, Marc Jacobs czy Stella McCartney.  Moda na Eco produkty oprócz branży fashion przenika takżedo życia codziennego poprzez świat produktów spożywczych czy, w tym sezonie, także do elektroniki użytkowej. Produkty Ekologiczne to nie tylko materiały naturalne, z których wykonywana jest odzież czy akcesoria takie jak torby. Produkty typu Eco przeniknęły do branży spożywczej, w której możemy znaleźć cały wachlarz produktów z ekologicznych upraw, w których nie stosuje się szkodliwych substancji. Trend Eco bardzo wyraźnie wkroczył także do świata elektroniki.

Ekologiczna torba autorstwa Stelli McCartney. Projektantka udowadnia, że produkty przyjazne dla środowiska mogą być również modne.


Firma Oregon Scientific wprowadziła na rynek nową linię produktów +Eco, które przy zasilaniu stacji pogodowych wykorzystują oprócz baterii także energię słoneczną - BAR332ES. Choć, jak wskazują badania społeczne przeprowadzone przez
Instytut na rzecz Ekorozwoju, ciężko mówić o Polakach w kontekście zakorzenionych działań ekologicznych, to trendy światowe wskazują, że zmiana świadomości jest kwestią czasu. Pierwszy wyraźny krok, jaki Polacy już wykonali to korzystanie z toreb wielokrotnego użytku przy zakupach. Wprowadzenie niewielkiej odpłatności za „reklamówki” (na ogół 5–10 gr.) zniechęciło do ich używania tylko w ciągu jednego roku aż ¼ Polaków, a odsetek osób zabierających na zakupy własne torby osiągnął poziom 60,2%.

Oregon Scienitfic to globalna marka i producent produktów elektronicznych dopasowanych do dzisiejszego stylu życia. Nowoczesne produkty to kombinacja amerykańskiej technologii i stylowego, europejskiego wzornictwa. Założona w USA w 1989r. Firma Oregon Scientific to jednocześnie pionier i lider rynku domowych stacji pogodowych i kontrolowanych radiowo zegarów z projektorem. Produkty Oregon Scientific wyróżniają się wysoką jakością wykonania, precyzją pomiarów i tak ważnym w
dzisiejszych czasach, niepowtarzalnym wzornictwem, czego dowodem jest współpraca m.in. z  Philippe Starckiem czy firmą Ferrari. Więcej informacji na  www.oregonscientific.com.pl.
 

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home

  Nowoczesny design z nutą ekstrawagancji w domowym wnętrzu? Oczywiście, że jest to możliwe! Marka King Home zachwyci Cię unikalnymi meblami, oświetleniem i wieloma dodatkami do domu, które odmienią Twój salon czy sypialnię.

  2021/02/05 Czytaj dalej
 • Ekskluzywne wieszaki do łazienki Ekskluzywne wieszaki do łazienki

  Marzysz o modnym wieszaku do łazienki? Ekskluzywne wieszaki do łazienki dodadzą eleganckiego charakteru. Na co warto postawić? Sprawdź idealne propozycje w najnowszym artykule!

  2021/01/08 Czytaj dalej
 • kosz na śmieci do kuchni Gdzie kupić kosz na śmieci?

  Gdzie można kupić kosz na śmieci? Mamy tak naprawdę kilka możliwości do wyboru. Zobacz nasz artykuł, w którym omawiamy gdzie na idealny kosz do kuchni na odpadki da się natrafić. Kliknij i czytaj już teraz!

  2020/10/12 Czytaj dalej
 • Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką

  Szukasz wyjątkowych szklanek termicznych na kawę, ale nie wiesz na jakie się zdecydować? Koniecznie sprawdź nasz najnowszy ranking, a w nim znajdziesz TOP3 - najlepszych szklanek z podwójną ścianką! Pyszna kawa gwarantowana!

  2020/09/09 Czytaj dalej
 • jak wyczyścić deskę do krojenia Jak wyczyścić deskę do krojenia?

  Desek do krojenia mamy wiele różnych rodzajów, więc i ich czyszczenie może być odmienne. Jak wyczyścić kuchenną deskę do krojenia, żeby służyła nam jak najdłużej i nie uległa zniszczeniu? O tym w najnowszym artykule!

  2020/08/14 Czytaj dalej