Nowoczesne oświetlenie

Moda na retro nie przemija

2011/08/05

Styl retro przeżywa od kilku lat swój renesans, zarówno w modzie, jak i  trendach stylizacji wnętrz. Na klimatyczne aranżacje retro w urządzeniach kuchennych, od okapów, przez  zlewozmywak, płytę grzewczą czy piekarnik, postawiła również firma Franke.  Stylistyka retro wykonana przez Franke doskonale komponuje się również  z nowoczesną zabudową wnętrz.

"Moda na retro wpisuje się w ogólnoświatowe trendy. Przejawia sie ona w wystroju wnętrz, urządzeniach AGD  czy samochodach. Tym tropem poszli również projektanci Franke. Wzornictwo urządzeń z lat 50 i 60 XX wieku powraca w nowych stylizacjach ponieważ doskonale sprawdza się w typowo klasycznych wnętrzach jak również w  nowoczesnych aranżacjach" - mówi  Jarosław Matys - Product & Marketing Manager Franke Polska.

Franke posiada linię produktów w stylizacji retro. Wszystkie produkty poza wspomnianym wzornictwem, charakteryzują się funkcjonalnością i szwajcarską precyzją wykonania.  Piekarnik do zabudowy Country, poza niepowtarzalnym stylem retro, posiada 6 trybów pieczenia oraz zegar z funkcją programowania czasu. Piekarnik posiada potrójne szklane drzwi, dzięki którym ciepło nie przedostaje się na zewnątrz piekarnika. Pojemność piekarnika wynosi 57 litrów i z powodzeniem pomieści 3 blachy lub chromowane ruszty. Urządzenie dostępne jest w trzech kolorach: beżowym, grafitowym i miedzianym. Cena – 2 599 zł.
Bateria Old England charakteryzuje się niepowtarzalnym wzornictwem retro, a przy tym wykonana jest z niezwykle trwałych materiałów. Dwa kolory – miedzi i starego złota – podkreślą styl każdej klimatycznej kuchni . Wysokość baterii wynosi 290 mm, cena – 1309 zł.
Okap Country Liverpool ma charakterystyczną romantyczną linię retro oraz piękny klasyczny design. Dzięki aluminiowym filtrom, które można zmywać w zmywarce, czyszczenie okapu jest wyjątkowo łatwe. Posiada 3 biegi pracy oraz efektywne oświetlenie. Wymiary krawędzi frontowej – 898 mm, wysokość 895 mm,  głębokość 620 mm. Cena –1411 zł.
Więcej informacji o systemach kuchennych Franke na stornie www.franke.pl

{{wszystkie_obrazki}}

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »