Nowoczesne oświetlenie

Nieszablonowe wnętrze

2015/02/19

Geometryczne wzory od zeszłego roku nie wychodzą z mody. Na dobre zadomowiły się na obiciowych tkaninach, zasłonach, czy dywanach. To również coraz częstszy motyw w malowaniu ścian, mebli i podłóg. Wzory mogą całkowicie odmienić wnętrze. Najprostsze w wykonaniu pasy o orientacji pionowej: podwyższą sufit, a poziome powiększą przestrzeń. Koła, kwadraty, trójkąty, czy romby odmłodzą klasyczny wystrój, nadadzą nowe znaczenie wcześniej niedocenianym miejscom w domu. Jeśli efekt ma być bardziej spektakularny na pewno lepiej sprawdzą się kontrastujące zestawienia kolorów. Powtarzalne wzory wymagają prostych ścian. Tego rodzaju dekoracje niestety uwydatniają wszelkie niedoskonałości. Im drobniejszy wzór, tym jest to mniej dostrzegalne. Do malowania wzorów najlepiej wybrać farbę o jak najlepszej sile krycia. Im mniej poprawek, tym bardziej zadowalający efekt końcowy. Amerykańska marka Benjamin Moore stworzyła linię farb Aura, która nawet w przypadku najbardziej intensywnych kolorów zapewnia całkowite krycie po maksymalnie dwukrotnym malowaniu. Jak podkreśla Benjamin Moore, dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu po raz pierwszy udało się pokazać na ścianie prawdziwy kolor i jego wyjątkową głębię. A jaki wzór zawita na wiosnę w Waszym odświeżonym wnętrzu?

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Fotel KOKON, czyli klasyka w najlepszym wydaniu Fotel KOKON, czyli klasyka w najlepszym wydaniu

  Świat poznał Thomasa Pedersena w 2002 roku, kiedy do sprzedaży trafiło, kultowe dziś, krzesło Stingray (płaszczka). Po kilku latach Thomas Pedersen powraca z kolejnym pięknym siedziskiem – bardziej klasycznym, ale nie mniej funkcjonalnym. Poznajcie fotel KOKON.

  2015/09/15 Czytaj dalej
 • Tapeta ścienna, czyli szybka i prosta recepta na metamorfozę wnętrza Tapeta ścienna, czyli szybka i prosta recepta na metamorfozę wnętrza

  Masz ochotę na szybką, ale efektowną zmianę w swoim domu? Doskonałym rozwiązaniem tego problemu będzie… tapeta ścienna. Na rynku dostępne jest całe mnóstwo ciekawych wzorów i kolorów, które ożywią Twoje wnętrze i nadadzą mu zupełnie nowego charakteru.

  2015/06/23 Czytaj dalej
 • Jak urządzić salon? Jak urządzić salon?

  Salon w niemalże każdym przypadku jest sercem domu. To miejsce, gdzie gościmy naszych przyjaciół, zabawiamy ich i przestrzeń, gdzie spędzamy czas z rodziną. Podczas, gdy różne style i układy salonu bardzo się różnią, jedna rzecz zawsze pozostaje taka sama: poziom komfortu i przyjazna atmosfera

  2015/05/12 Czytaj dalej
 • Hipsterski apartament dla fana gier komputerowych Hipsterski apartament dla fana gier komputerowych

  Mówią, że do pracy należy się ubierać w to, na co masz ochotę. Sądzimy, że nie tyczy się to jedynie ubrań. Miejsce zamieszkania powinno być również odzwierciedleniem Twoich pasji, ambicji i marzeń. W tym artykule zachwycamy się koncepcją autorstwa Denis Krasikov dla edytora największego rosyjskiego magazynu o grach.

  2015/04/20 Czytaj dalej
 • Luksusowy minimalizm w apartamencie Luksusowy minimalizm w apartamencie

  Gdy w całym mieszkaniu panuje minimalizm, mieszkańcy mogą mieć czasem poczucie chłodu. Prezentowany w tym artykule apartament nie jest zimny, a jednocześnie pozostaje wierny wielu minimalistycznym ideom.

  2015/03/30 Czytaj dalej