Nowoczesne oświetlenie

Nowe spa Młyn Klekotki

2011/01/21

Hotel Młyn Klekotki resort & spa na Warmii to przykład ciekawego połączenia tradycji z nowoczesnością. Na potrzebę hotelu zaadaptowano kompleks zabudowań XVII- wiecznego młyna. W tym roku zostanie on uzupełniony o nowe centrum odnowy biologicznej, które powstaje w budynku przeniesionej i zrekonstruowanej stodoły.
W 2011 roku resort w młynie zostanie rozbudowany, a oferta zabiegów spa poszerzona. Inwestycja ma na celu zainteresowanie hotelem w Klekotkach wymagających klientów, którzy oczekują usług na najwyższym poziomie. Nowoczesne i eleganckie wnętrza, unikalna, jak na polskie warunki, bogata propozycja zabiegów, zgodna z obecnymi trendami SPA&Wellness, to odpowiedź na ich potrzeby. Projekt nowego spa w Klekotkach przygotowała pracownia architektoniczna Marka Rytycha. Mając na uwadze historyczny charakter kompleksu hotelowego zdecydowano, że powstający budynek nie będzie całkowicie nowym obiektem. Wieloetapowa inwestycja zakłada dostosowanie na potrzeby nowego spa drewnianej stodoły, przeniesionej z miejscowości Niebrzydowo. Budowa jest częściowo finansowana ze środków unijnych.
Pierwszym etapem inwestycji, zrealizowanym w ubiegłym roku, była rozbiórka budynku obszernej, parterowej stodoły posadowionej schodkowo na zboczu w Niebrzydowie. Stodołę i gwoździe oraz zewnętrznym poszyciu ścian i dachu wykonanym z desek, przykrywała ceramiczna dachówka. Wszystkie elementy budynku starannie zinwentaryzowano, oznaczono i rozmontowano. Stodoła została ponownie złożona w Klekotkach. Na tym etapie dokonano niezbędnego uzupełnienia i wymiany uszkodzonych elementów, a także odpowiednio wzmocniono całą konstrukcję. Budynek został wkomponowany w skarpę schodzącą do rzeki poprzez posadowienie na ławie fundamentowej oraz słupach żelbetowych, tworzących obrys o szkieletowej konstrukcji z elementami łączonymi na kołki drewniane, śrubymin. 35m2, recepcja z małą gastronomią, szatnia, reprezentacyjna przestrzeń wypoczynku oraz pomieszczenia zaplecza technicznego. Wysokość stodoły umożliwiła zaprojektowanie wewnątrz budynku trzech poziomów: parteru-przyziemia, I piętra i II piętra na antresoli. Węzeł komunikacyjny znajdzie się w sercu budynku. Klatka schodowa na I piętrze wraz z korytarzami poprowadzi do pięciu pokoi zabiegowych. Każde pomieszczenie spa będzie posiadało własną garderobę oraz łazienkę, a także osobną przestrzeń do wypoczynku. Oddanie do użytku oraz uroczyste otwarcie nowego obiektu planowane jest na koniec 2011 roku.
Hotel Młyn Klekotki resort & spa powstał w miejscu dawnego majątku młyńskiego w Klekotkach. Pomysłodawcą adaptacji młyna był jego obecny właściciel, Zbigniew Tyszko. Zapomniany kompleks XVII-wiecznych zabudowań przekształcono z powodzeniemw nowoczesny, ekskluzywny hotel. Podczas przebudowy starano się wyeksponować najciekawsze elementy starej architektury, aby zachować wyjątkową atmosferę miejsca. Winiarnię, na przykład, umieszczono w odrestaurowanych podziemiach hotelu. To jedno z wielu pomieszczeń o niepowtarzalnym klimacie. W przytulnej sali kominkowej zachowano piękny, belkowany sufit. Restaurację oraz bar ulokowano w budynku dawnej stajni. Obok niej mieści się przeszklony, przestronny ogród zimowy z podłogą wykładaną ręcznie formowanymi, glinianymi kaflami.

Oficjalna strona hotelu w serwisie facebook znajduje się pod linkiem: http://www.facebook.com/pages/Hotel-Mlyn-Klekotki/165277039724

{{wszystkie_obrazki}}

Młyn Klekotki resort & spa – luksusowy hotel mieszczący się we wnętrzach zabytkowego młyna z XVII wieku. Położony w zachodniej, wciąż najmniej odwiedzanej przez turystów części Mazur, łączy historyczną zabudowę z bogatym programem rekreacyjno-sportowym i kameralną atmosferą. Obiekt oferuje 42 pokoje, w tym 8 apartamentów. Hotel dysponuje bogatym zapleczem konferencyjnym. Na potrzeby szkoleń i spotkań biznesowych na terenie obiektu znajduje się kilka sal, wśród nich sala na rzece, sala kominkowa oraz sala w młynie. Do dyspozycji gości pozostaje także winiarnia, restauracja serwująca domowe i regionalne potrawy, ogród zimowy, gorące jacuzzi w środku lasu oraz urokliwe, kameralne SPA. Goście pragnący spędzić czas aktywnie, mogą skorzystać z wielu atrakcji: kajaki, rowery, nordic walking z instruktorem, bilard, korty tenisowe oraz fitness club. W okolicy hotelu

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home

  Nowoczesny design z nutą ekstrawagancji w domowym wnętrzu? Oczywiście, że jest to możliwe! Marka King Home zachwyci Cię unikalnymi meblami, oświetleniem i wieloma dodatkami do domu, które odmienią Twój salon czy sypialnię.

  2021/02/05 Czytaj dalej
 • Ekskluzywne wieszaki do łazienki Ekskluzywne wieszaki do łazienki

  Marzysz o modnym wieszaku do łazienki? Ekskluzywne wieszaki do łazienki dodadzą eleganckiego charakteru. Na co warto postawić? Sprawdź idealne propozycje w najnowszym artykule!

  2021/01/08 Czytaj dalej
 • kosz na śmieci do kuchni Gdzie kupić kosz na śmieci?

  Gdzie można kupić kosz na śmieci? Mamy tak naprawdę kilka możliwości do wyboru. Zobacz nasz artykuł, w którym omawiamy gdzie na idealny kosz do kuchni na odpadki da się natrafić. Kliknij i czytaj już teraz!

  2020/10/12 Czytaj dalej
 • Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką

  Szukasz wyjątkowych szklanek termicznych na kawę, ale nie wiesz na jakie się zdecydować? Koniecznie sprawdź nasz najnowszy ranking, a w nim znajdziesz TOP3 - najlepszych szklanek z podwójną ścianką! Pyszna kawa gwarantowana!

  2020/09/09 Czytaj dalej
 • jak wyczyścić deskę do krojenia Jak wyczyścić deskę do krojenia?

  Desek do krojenia mamy wiele różnych rodzajów, więc i ich czyszczenie może być odmienne. Jak wyczyścić kuchenną deskę do krojenia, żeby służyła nam jak najdłużej i nie uległa zniszczeniu? O tym w najnowszym artykule!

  2020/08/14 Czytaj dalej