Nowoczesne osiedle w otoczeniu natury

2010/12/13

Nie od dzisiaj wiadomo, że kontakt z przyrodą poprawia komfort życia. Tereny zielone wokół osiedli mieszkalnych nie muszą ograniczać się do zwykłych, banalnych trawników. Najlepszym dowodem na to jest widoczny na zdjęciach ogród, który został zaprojektowany przez architektów krajobrazu ze studia LOTOS-GARDEN. Znajduje się w Komorowicach koło Wrocławia w "Osadzie Gencz", osiedlu charakteryzującym się nowoczesną architekturą. Głównym założeniem było nawiązanie do nowoczesnego charakteru budynków i stworzenie z nimi harmonijnego zespołu. Rabaty swą prostą linią wtapiają się w całe założenie ogrodowe. Rośliny zaplanowane zostały grupami. Wzdłuż dojścia do ogrodu  zasadzono rząd grabów kolumnowych. Na przeciw tarasu dominują  magnolie o wdzięcznej nazwie "Susan" w towarzystwie niżej rosnących biało kwitnących azalii japońskich, kosodrzewin i wrzosów. Przy samym tarasie, na żwirowej rabacie zaplanowano nasadzenia kosodrzewin, lawendy oraz pięknych traw - piórkówek. W tylnej części ogrodu znalazły miejsce większe drzewa jak świerki serbskie, sosny czarne laurowiśnie oraz miskanty chińskie. W centralnej części ogrodu wydzielona została kwatera na rzucie kwadratu, zasadzono w niej klon palmowy "Atropurpurea".Przed domem, tuż obok śmietnika powstała rabata  z trawami ozdobnymi. Dodatkową dekorację i urozmaicenie stanowią tu ozdobne ceramiczne kule.W takim otoczeniu mieszka się i żyje zdecydowanie przyjemniej, a widok rozciągający się za oknami zachęca do wyjścia z domu i spędzania czasu na świeżym powietrzu.
Wiecej informacji na stronie LOTOS-GARDEN

{{wszystkie_obrazki}}

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home

  Nowoczesny design z nutą ekstrawagancji w domowym wnętrzu? Oczywiście, że jest to możliwe! Marka King Home zachwyci Cię unikalnymi meblami, oświetleniem i wieloma dodatkami do domu, które odmienią Twój salon czy sypialnię.

  2021/02/05 Czytaj dalej
 • Ekskluzywne wieszaki do łazienki Ekskluzywne wieszaki do łazienki

  Marzysz o modnym wieszaku do łazienki? Ekskluzywne wieszaki do łazienki dodadzą eleganckiego charakteru. Na co warto postawić? Sprawdź idealne propozycje w najnowszym artykule!

  2021/01/08 Czytaj dalej
 • kosz na śmieci do kuchni Gdzie kupić kosz na śmieci?

  Gdzie można kupić kosz na śmieci? Mamy tak naprawdę kilka możliwości do wyboru. Zobacz nasz artykuł, w którym omawiamy gdzie na idealny kosz do kuchni na odpadki da się natrafić. Kliknij i czytaj już teraz!

  2020/10/12 Czytaj dalej
 • Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką

  Szukasz wyjątkowych szklanek termicznych na kawę, ale nie wiesz na jakie się zdecydować? Koniecznie sprawdź nasz najnowszy ranking, a w nim znajdziesz TOP3 - najlepszych szklanek z podwójną ścianką! Pyszna kawa gwarantowana!

  2020/09/09 Czytaj dalej
 • jak wyczyścić deskę do krojenia Jak wyczyścić deskę do krojenia?

  Desek do krojenia mamy wiele różnych rodzajów, więc i ich czyszczenie może być odmienne. Jak wyczyścić kuchenną deskę do krojenia, żeby służyła nam jak najdłużej i nie uległa zniszczeniu? O tym w najnowszym artykule!

  2020/08/14 Czytaj dalej