Ogród botaniczny prosto z Singapuru

2015/11/13

Ogrody botaniczne niemal zawsze oferują widzowi masę atrakcji. Jeden z najpiękniejszych ogrodów na świecie mieści się w Singapurze. Został on założony przez AHS (Agri Horticultural Society), które otrzymało 32 hektary ziemi od rządu. Za pierwotny wygląd terenu odpowiadał architekt krajobrazu, Laurence Niven. Pragnął on przemienić ówczesne dziewicze lasy deszczowe, w park mający służyć mieszkańcom Singapuru.

Dzisiejszy wygląd opiera w znacznej części właśnie na projekcie Nivena. W 1874 roku ogród botaniczny został oddany pod opiekę rządowi kolonialnemu. Ogród botaniczny oferuje szereg atrakcji. Największą z nich jest Narodowy Ogród Orchidei, na terenie którego znajdziemy największe na świecie skupisko tego gatunku, liczące blisko 1000 odmian i 2000 hybryd. Kolejną atrakcją jest las deszczowy na terenie którego spotkamy rzeszę egzotycznych gatunków roślin. Oprócz tego ogród botaniczny w Singapurze oferuje nam również szereg instalacji wodnych, pawilonów, wodospadów, rzeźb oraz miejsca rekreacyjne. Ogród jest otwarty przez cały rok, za wyjątkiem dnia w którym obchodzi się Narodowy Dzień Orchidei.
« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Hotel Piramida Spa&Wellness Hotel Piramida Spa&Wellness

  Piramida położona jest w rekreacyjnej dzielnicy Tychów - Paprocany nad Jeziorem Paprocańskim i w otoczeniu Puszczy Pszczyńskiej, w odległości 2,5 km od centrum miasta

  2016/08/11 Czytaj dalej
 • Najdroższy hotel świata Najdroższy hotel świata

  Jeśli dbałość o bezpieczeństwo jest wyznacznikiem w poszukiwaniu luksusowego wypoczynku, to najdroższy penthouse świata spełnia ten warunek w 100%. Na piękne panoramy Jeziora Genewskiego i Mont Blanc patrzy się przez kuloodporne okna, również niemal pancerne drzwi zapewniają spokojny sen. Dzięki takim środkom ostrożności jest to miejsce często wybierane przez ważne osobistości świata polityki i celebrytów.

  2016/04/01 Czytaj dalej
 • Największa choinka na świecie Największa choinka na świecie

  14 grudnia 2013 roku rozbłysła największa choinka świata. Setki gapiów patrzyło, jak miejscowy ksiądz za pomocą tabletu, włączył oświetlenie na nietypowej choince, umieszczonej na wzgórzu nad miastem Gubbio w regionie Umbria (Włochy).

  2015/12/18 Czytaj dalej
 • Największy labirynt na świecie Największy labirynt na świecie

  Największy na świecie labirynt powstał w Dobrzycy na Pomorzu Zachodnim, niedaleko Koszalina. Niezwykle skomplikowany labirynt położony w Ogrodach Hortulus Spectabilis tworzą 11-letnie graby, które tworzą iście magiczny klimat.

  2015/12/17 Czytaj dalej
 • Szklany punkt widokowy Glacier Skywalk Szklany punkt widokowy Glacier Skywalk

  Park Narodowy Jasper, położony w południowo-wschodniej części kanadyjskiej prowincji Alberta, to jeden z najpiękniejszych, najstarszych i zarazem największych parków narodowych w Kanadzie.

  2015/12/15 Czytaj dalej